Главная
астма   простудних   английский   глазова   «неоліт»   Солопенко.   Виникнення   розквіт   Київської   Русі   Unit   франція   класс   Прищ?   многочлен.   хвороби   грудного   еритроцити   новий   договор   задач   Фінансов?   прислівник   плями   клас  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Безпека дитини
Вагітність
Виховання
Діти та навчання
Дитяча стоматологія
Догляд за немовлям
Догляд за речами
Домашні тварини
Здоров’я дитини
Планування вагітності
Пологи
Психологія дитини
Різне про дитину
Статевий розвиток
Фізичний розвиток дитини
Харчування дитини
Хвороби дітей
Шлюб та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Як нагодувати свою внутрішню дитину 
Лекции по информационной безопасности. ЛЕКЦИЯ 11 
Чоловік - дружина - футбол 
Про що говорять шкідливі звички 
Обязанности Администратора салона красоты 
ЛІПОЄВА КИСЛОТА 
Фітнес по типу фігури Перевернений трикутник 
Вибираємо велосипед 
День Червоного Хреста 
Учет расходов, доходов и финансовых результатов. 
Гарні губи! 
Мінімалістичний дизайн інтер’єру 
Цифровая фотопечать в фотолабораториях экономит силы, деньги и время. 
Рідна мова 7 клас Олександра Глазова, Юрій Кузнецов. Вправа 343. 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Зачіски, які роблять вас молодше 
ПРОГРАМА зовнішнього незалежного оцінювання з математики  
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Должностная инструкция эстетиста в массажном салоне 
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Вагітність
Амніоцентез
Іноді під час вагітності по тим або іншим причинам відбувається її переривання або якесь порушення в стані плода. Для того щоб точно поставити діагноз і надати своєчасну допомогу, у деяких випадках потрібно ...


Іноді під час вагітності по тим або іншим причинам відбувається її переривання або якесь порушення в стані плода. Для того щоб точно поставити діагноз і надати своєчасну допомогу, у деяких випадках потрібно провести аналіз навколо плідних вод. Одержують навколо плідні води за допомогою амніоцентеза.

Що таке амніоцентез і для чого він застосовується

Амніоцентез - це пункція (проколювання) плодового міхура. Застосовується амніоцентез із метою одержання навколо плідних вод для біохімічного (склад речовин, розчинених у рідині), гормонального (склад і кількість гормонів), імунологічного (визначаються поломки в окремих ланках імунітету) і цитологічного (клітинний склад навколо плідної рідини) досліджень, які дозволять судити про стан плода.

Амніоцентез проводять на строку вагітності від 14 до 18 тижнів, але у випадку підозри на генетичне захворювання або порок розвитку плода амніоцентез можна проводити й у більш ранній термін.

Застосовується амніоцентез і для штучного переривання вагітності на пізніх строках за медичними показниками ( по стану здоров’я матері й плода). У таких випадках у плодовий міхур уводиться концентрований розчин солі або деякі інші препарати.

Показання для проведення амніоцентезу

Амніоцентез показаний:

  при наявності явищ несумісності крові матері й плода;  для діагностики деяких генетично обумовлених захворювань, наприклад, синдрому Дауна або гемофілії;   для діагностики переношування вагітності;   для оцінки загального стану плода й ступені його зрілості при різних ускладненнях вагітності.

Коли не можна робити амніоцентез

Амніоцентез протипоказаний при наступних станах:

  при пороках розвитку матки;   при наявності в матці вузлів доброякісної пухлини (міоми);   при розташуванні плаценти на передній стінці матки;   при будь-яких гарячкових станах або інфекційних процесах;   при погрозі переривання вагітності.

Як проводиться операція амніоцентеза

Амніоцентез проводиться акушером-гінекологом в операційній. Перед операцією за допомогою ультразвукового дослідження визначається положення плаценти для того, щоб під час проколу плодового міхура її не ушкодити. Як правило, прокол плодового міхура здійснюється через передню черевну стінку. Місце проколу встановлюється залежно від розташування плаценти й самого плода. Останнім часом амніоцентез проводиться під безпосереднім контролем УЗД.

Шкіру передньої черевної стінки обробляють 5% спиртовим розчином йоду. Потім проводиться знеболювання за допомогою введення в місце проколу розчину новокаїну, після чого роблять прокол передньої черевної стінки, стінки матки й плодових оболонок товстою голкою довжиною 10-12 см. Для дослідження в шприц набирають 15 мол навколоплідної рідини.

Якщо плацента розташована на передній поверхні, то амніоцентез проводиться через піхву. Після 36 тижнів вагітності (раніше не потрібно, тому що можливий розтин плодового міхура й розвиток родової діяльності) амніоцентез може бути зроблений через канал шийки матки за допомогою спеціального апарата амніоскопа.

Ускладнення під час операції амніоцентеза

У цей час такі ускладнення зустрічаються рідко, тому що амніоцентез звичайно проводиться під контролем ультразвукових досліджень. Проте, амніоцентез може бути причиною:

  переривання вагітності;   поранення плаценти - у шприці з’являється кров; ушкоджень плода, як правило не буває;   розтину плодового міхура з наступним виливанням навколо плідних вод і розвитком родової діяльності ( при необережнім проведенні амніоцентеза через канал шийки матки);   розвитку запальних процесів у плодових оболонках.

Лабораторне дослідження амніотичної рідини

Амніотична рідина містить клітини плода, які надалі вирощуються на спеціальних середовищах протягом 2-4 тижнів, тому що клітин звичайно буває недостатньо для проведення дослідження. Потім клітини плода досліджуються на наявність генетичних аномалій і у випадку виявлення таких аномалій (наприклад, синдрому Дауна) жінці рекомендується зробити аборт.

Лабораторне дослідження амніотичної рідини може також виявити ступінь зрілості легенів. Для цього визначають кількість сурфактанта - спеціальних речовин, виділюваних клітками легенів і необхідних для нормального подиху відразу після народження.

Біохімічний, імунологічний і гормональний склад амніотичної рідини дозволяє правильно прогнозувати розвиток вагітності й народження здорової дитини.

Якщо лікар пропонує вам зробити амніоцентез, виходить, у цьому є необхідність і процедуру варто провести для того, щоб бути впевненим у тому, що у вас народиться здорова дитина.Автор: ukrix | Відгуки: 0 | Перегляди: 2652 | 24/12/2011 Діти та родина - Вагітність

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Аналізи, комплексний підхід
Збираючись здати той або інший аналіз, подумайте, не краще було б обстежуватися комплексно, одержавши, тим самим, повну картину стану Вашого здоров’я?

Автор: ukrix |Відгуки:2 | Перегляди:2271 | 14/08/2011 Діти та родина - Вагітність
Шовкова кішка для мами
Вагітність— один з найважливіших періодів у житті кожної жінки, що вимагає від неї колосальних духовних і фізичних витрат, що найчастіше значно вичерпують ресурси організму. Не випадково післяпологове відновлення...

Автор: ukrix |Відгуки:3 | Перегляди:2175 | 25/02/2012 Діти та родина - Вагітність
Зміни грудей при вагітності
Із самого початку вагітності у вашому організмі відбуваються істотні зміни. Деякі з них непомітні для ока, інші - наприклад, збільшення обсягу грудей - очевидні як для вас, так і для навколишніх....

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3216 | 24/12/2011 Діти та родина - Вагітність
Абетка вагітних обстежень
Дві смужки на тесті — це пропуск у чарівний світ вагітності, де доводиться вчитися по-новому почувати, рухатися, харчуватися й поряд із цим освоювати новий прислівник, усе суцільно з медичних назв обстежень...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2276 | 13/03/2012 Діти та родина - Вагітність
9 порад тим, хто прагне мати дитину
Правило перше. Найголовніше, що потрібно від чоловіка, щоб його сперматозоїд був рухливим. Справа в тому, що чоловіча статева клітина все своє пальне несе на собі. А енергія їй украй необхідна: є енергія - спермат...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2448 | 14/12/2011 Діти та родина - Вагітність