Главная
Олександра   олів   роботи   багатоводдя   С•?\\\'||SLeeP(3)   одяг   редька   Кузнецов   выражение   текст   Рідн   вибрати   кришталевий   класс   функція   найбільш   спорту   ѕ?'||SLeeP(3)   English   рілейшнз   СЃРІ?то�\'||SLeeP(3)   паркінсона   материальное   Марка   захворювань  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Маленькі хитрощі
Вітаміни
Вагітність та пологи
Вакцинація
Гінекологія
Жіночі захворювання
Жіночі хвороби
Зір та очі
Захворювання
Захворювання тварин
Захворювання шкіри
Зуби та ясна
Ліки та їх властивості
Маленькі хитрощі
Народна медицина
Невралгія
Нетрадиційна медицина
Перша допомога
Пластична хірургія
Профілактика захворювань
Різне про медицину
Сезонні захворювання
Статеві відносини
Стоматологія
Суглоби та кістки
Цікаві факти
Чоловічі питання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Описание обязанностей Мастера по маникюру/педикюру 
Пробний шлюб- переваги й недоліки 
Диетическое питание при инфаркте миокарда 
Лекции по информационной безопасности. ЛЕКЦИЯ 3 
«Методы и средства защиты компьютерной информации», вопросы к зачету 
Обруч для схуднення! 
П’ять оман про навчання 
ДОЛЖНОСТНАЯ ИНСТРУКЦИЯ главного инженера  
Чарівні каблучки - вибираємо прикраси 
Вирощування ягід суниці в теплицях  
Нестача кальцію в організмі 
Ампіцилін 
Alla Nesvit English 8 class (Алла Несвіт, Англійська мова, 8 клас) 
Сумки для ноутбука як підібрати ідеальну модель 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Фуд - Розвідка 
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Нетрадиційна медицина
Бурштинова кислота
Бурштинова кислота є обов’язковим компонентом усіх живих організмів. Якщо її кількість знижується, то страждають багато органів і системи, особливо імунітет, фізична й психічна активність людини…


Адже бурштинова кислота бере безпосередню участь в утворі енергії, яка необхідна для підтримки життєдіяльності організму.

Бурштинова кислота і її участь у біохімічних процесах

Бурштинова кислота є проміжним продуктом обміну речовин, що утворюються в процесі окиснення й взаємоперетворення білків, жирів і вуглеводів у живий (рослинній або тваринній) клітині. Аніони (складові частини хімічної речовини, які, з’єднуючись із іншою речовиною, утворюють сіль) і солі бурштинової кислоти називаються сукцинатами, а тому що в організмі бурштинова кислота представлена в основному аніонами, термін «сукцинат» часто вживається як синонім бурштинової кислоти.

У клітинах бурштинова кислота відіграє роль енергетичного субстрату, беручи участь у різних біохімічних реакціях. З віком здатність клітин виробляти енергію слабшає, порушуються й багато інших функцій, що приводить до старіння організму. Постійне надходження в організм бурштинової кислоти може запобігти цьому процесу.

Бурштинова кислота бере участь також у процесі клітинного подиху, вона сприяє кращому засвоєнню кисню клітинами тканин. Тому приймання бурштинової кислоти здатне багаторазово підсилити обмінні процеси в організмі, що також сприяє омолодженню

Бурштинова кислота має прекрасну антіоксидантну дію, тобто знешкоджує вільні радикали – шкідливі речовини, що руйнують клітини, які утворюються в результаті окисно-відновних реакцій в організмі. Саме вільні радикали різко прискорюють процеси старіння організму, крім того, вони викликають біохімічні зрушення в організмі, що сприяють появі важких захворювань (наприклад, злоякісних пухлин).

Вільна бурштинова кислота в невеликих кількостях виявлена в бурому вугіллі, смолах і в бурштині. У значній кількості вона втримується в незрілих ягодах, соку цукрового буряка, цукрового очерету й ріпи, у ревені, люцерні.

Дія бурштинової кислоти на організм людини

Встановлене, що бурштинова кислота і її солі мають адаптогенну (пристосувальну до умов навколишнього середовища) здатністю, а також поліпшують постачання тканин киснем, знімають стан стресу, нормалізують енергетичний і пластичний (утвір нових клітин) обмін і загальний фізіологічний стан організму. Дія бурштинової кислоти в організмі людини реалізується через регуляторні центри – гіпоталамус (відділ головного мозку) і надниркову залозу.

Поліпшуючи біохімічні процеси в організмі, бурштинова кислота відновлює роботу окремих органів і тканин. Особливо великий її вплив на тканині головного мозку, які мають гостру потребу у надходженні кисню й додаткової енергії. Тому бурштинова кислота рекомендується для профілактики вікових порушень роботи головного мозку. Крім того, вона нормалізує роботу всієї нервової системи і є антистресовим чинником.

Приймання бурштинової кислоти здатне поліпшити функцію й інших внутрішніх органів. Так, серцевий м’яз (міокард), потребує постійного джерела енергії, інакше падає його скорочувальна здатність, що призводить до порушення кровообігу, набрякам і зміні роботи всіх органів – тобто до серцево-судинної недостатності. Поліпшення роботи печінки й нирок сприяє очищенню організму від токсичних продуктів обміну і так далі. Бурштинова кислота стимулює вироблення інсуліну, що нормалізує вуглеводний обмін і попереджає розвиток цукрового діабету 2-го типу в осіб літнього віку.

Поліпшуються загальні обмінні процеси в організмі. Це сприяє зміцненню захисних властивостей організму (імунітету) за рахунок додаткового утвору імунних клітин. Антиоксидантні властивості бурштинової кислоти гальмують розвиток пухлин і попереджають їхній утвір. Бурштинова кислота зменшує утвір компонента запальних і алергійних процесів – гістамину, а виходить, прояву запальних і алергійних реакцій. Приймання бурштинової кислоти рекомендують для нейтралізації дії різних отрут (наприклад, алкоголю, нікотину і так далі).

Бурштинову кислоту застосовують також у комбінаці з деякими лікарськими засобами.

Додаткове приймання бурштинової кислоти сприяє кращій адаптації організму в навколишніх умовах, а виходить, продовженню життя й поліпшенню його якості.

Як приймати бурштинову кислоту

Бурштинова кислота - це природня речовина, яка присутня в організмі, навіть тривале її приймання не викликає звикання й побічних ефектів. Проте, препарати бурштинової кислоти не рекомендується приймати при сечокам’яній хворобі (прискорення обмінних процесів сприяє каменеутворенню), загостренні виразкової хвороби шлунку й 12-перстної кишки (може підвищуватися виділення травного соку), високому артеріальному тиску ( як і будь-який стимулятор, бурштинова кислота може злегка піднімати артеріальний тиск). Не варто приймати бурштинову кислоту на ніч.Автор: ukrix | Відгуки: 0 | Перегляди: 7112 | 01/04/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Нетрадиційна медицина

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Народні засоби від головного болю
Головний біль може виникнути раптово й причин тому тисячі: від нервових потрясінь до переохолодження, від перевтоми, стресу, авітамінозу й інших недуг.

Автор: ukrix |Відгуки:2 | Перегляди:4600 | 01/04/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Нетрадиційна медицина
Властивості муміє і його офіційне застосування в лікувальних цілях
У середині ХХ століття вітчизняні вчені звернули увагу на дуже часте згадування в стародавніх медичних трактатах і записках про чудо препараті під назвою муміє.

Автор: ukrix |Відгуки:1 | Перегляди:3232 | 19/05/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Нетрадиційна медицина
Вплив погоди на здоров’я
Як часто ми обвинувачуємо погоду в поганому настрої, неважливому самопочутті, небажанні що-небудь робити й інших неприємностях.

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:4482 | 01/04/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Нетрадиційна медицина
Фітотерапія й клімакс
Харчові фіто добавки - один із самих популярних і перевірених засобів полегшення протікання клімаксу. Використовувати трави й рослини для лікування різних захворювань і розладів почали ще в Прадавньому Китаї в 500 році до...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:1929 | 17/09/2014 Здоров'я, медицина, захворювання - Нетрадиційна медицина
Коріандр і його корисні властивості
В останні десятиліття, незважаючи на успіхи хімії й достаток лікарських препаратів синтетичного походження, значно підвищився інтерес до рослинних лікарських засобів. Багато з людей уважають, що лікарські...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3591 | 25/10/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Нетрадиційна медицина