Главная
кориця   цент   флористика   холестерин   Юрій   договор   form   історичний   Жакет   міокарда   плями   дитини   вагітності   кришталевий   інститутка   нирс   зефи   відносин   тема2   клас   хімія   аренды   святослав   Суглоб   Unit  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Маленькі хитрощі
Вітаміни
Вагітність та пологи
Вакцинація
Гінекологія
Жіночі захворювання
Жіночі хвороби
Зір та очі
Захворювання
Захворювання тварин
Захворювання шкіри
Зуби та ясна
Ліки та їх властивості
Маленькі хитрощі
Народна медицина
Невралгія
Нетрадиційна медицина
Перша допомога
Пластична хірургія
Профілактика захворювань
Різне про медицину
Сезонні захворювання
Статеві відносини
Стоматологія
Суглоби та кістки
Цікаві факти
Чоловічі питання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Самый эксклюзивный отель: Aria (Прага, Чехия) 
Ароматные кустарники и деревья для сада 
Коли болить низ живота 
Благое дело от Алексея Чеботарева 
Повернення платформи 
Гарячі супи 
Контрастний душ і його користь 
Допомога волоссю після відпустки. Експрес-відновлення 
Літні діти. Як допомогти немовляті в спеку 
Alla Nesvit English 8 class (Алла Несвіт, Англійська мова, 8 клас) 
Классическая школа политической экономии (Смит, Риккардо, Сэй). 
Цибульне щастя - цибуля у головній кулінарній ролі 
Лекции по информационной безопасности. ЛЕКЦИЯ 3 
Самі дурні способи скинути вагу 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Фуд - Розвідка 
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Захворювання
Алергія - чи можна її уникнути
З настанням весни лікарі зустрічаються з так званою весняною хвилею алергій. Вони торкаються майже кожного: ми почуваємо, що закладений ніс, сльозяться очі, з’являється кашель. Така алергія - лише одна з можливих ...


З настанням весни лікарі зустрічаються з так званою весняною хвилею алергій. Вони торкаються майже кожного: ми почуваємо, що закладений ніс, сльозяться очі, з’являється кашель. Така алергія - лише одна з можливих алергійних реакцій. Про те, що таке алергія і як з нею боротися, ми вирішили розповісти в цій статті. Слово алергія походить від додавання двох грецького коренів аллос (іншої) і ергон (дія). У сучаснім розумінні алергія - це підвищена чутливість організму стосовно певної речовини або речовин. Причому, алергія розвивається найчастіше при вторинному, повторному впливі цих речовин. Щоб зрозуміти, як розвивається алергія, необхідно знати основи імунітету.

Справа в тому, що при влученні в кров або на слизуваті оболонки чужорідних білків або інших речовин (їх ще називають антигенами), у крові утворюються спеціальні захисні тіла, їх так і називають - антитіла. У такий спосіб організм намагається захиститися від зовнішніх впливів, і в більшості випадків захист протікає без симптомів. Однак у людей - алергіків захисні імунологічні реакції розвиваються дуже бурхливо, що й приводить до алергії. Які симптоми алергії? Найчастіше в повсякденнім житті ми зустрічаємося з респіраторною алергією. Така реакція виникає на гази, часточки пилу, парфум, пилок, в повітрі. Для респіраторної алергії характерні симптоми, які ми часто називаємо застудою: чихання, водянистий нежить, кашель, сверблячка в носі. Алергійну основу має й таке захворювання, як бронхіальна астма. Крім того, алергени, які присутні в повітрі, можуть викликати сльозотечу, різі в очах, сверблячку.

Спостерігаючи перераховані симптоми, ви, швидше за все, будете приймати проти грипозні засоби, однак на відміну від респіраторних інфекційних захворювань, алергія не виліковується звичними препаратами. Крім того, алергія протікає без підвищення температури тіла, чихання часте й багаторазове важко піддається вилікуванню. По статистиці, на другому місці після респіраторних перебувають контактні алергійні реакції - дерматози. Вони виникають при використанні косметики, роботі з фармацевтичними препаратами, латексом, засобами побутової хімії й багатьма іншими речовинами ( залежно від індивідуальних особливостей організму). Симптоми алергодерматозів - це висипання на шкірі, її почервоніння, сверблячка, набряклість, поява пухирів,лущення. Найнебезпечніші алергії на харчові продукти й ліки. Потрапляючи в організм через шлунково-кишковий тракт, ці алергени викликають нудоту, блювоту, набряклість язика, гортані, діарею, різі в животі. Згодом можуть виникнути алергійні прояви на шкірі. Найважчий прояв алергії - це анафілактичний шок, який розвивається найчастіше у відповідь на лікарські препарати або укуси комах. Про його симптоми повинен знати кожний. Ознаками анафілактичного шоку вважаються втрати свідомості, судороги, утруднений подих, висип по всьому тілу, мимовільне сечовипускання й дефекація, блювота. У випадку підозри на анафілактичний шок слід негайно викликати швидку медичну допомогу. На що можна одержати алергію? Практично кожна речовина може викликати алергію в тієї або іншої людини. Найбільше популярний і підступний алерген - побутовий пил. Основу цього пилу становить злущений епідерміс людини й свійських тварина (кішок, собак).

Самі по собі відмерлі клітини не так небезпечні, однак вони служать їжею для мікроскопічних кліщів - Dermatophagoides, екскременти яких і викликають алергію. Крім того, побутовий пил містить часточки волосся (білок кератин), спори цвілевих грибків, пилок рослин, занесений вітром з вулиці. Навіть таргани можуть стати причиною алергії. Тема косметичних і харчових алергенів не раз обговорювалася на нашому сайті (це синтетичні запахи й барвники), а от один з нових видів алергій - це алергія на побутові прилади. Справа в тому, що побутова техніка, комп’ютери й мобільні телефони містять різні пластикові частини, які при нагріванні виділяють небезпечні пари.

Нові меблі також можуть виділяти неприємні випари (наприклад, з’єднання фенолу й формальдегіду). Напевно, багато звертали увагу на те, що при вході в закрите приміщення після ремонту відчувається запах барвників, побутових хімічних сполук. Таке приміщення необхідне часто провітрювати. Тютюновий дим, мікроскопічні часточки гуми від коліс автомобілів, часточки металу поблизу інтенсивних залізничних магістралей і ліній метро - це теж причини неприємних симптомів. До речі, слід зазначити, що в наш час число алергенів, з якими доводиться контактувати людині, зросло в десятки раз. Саме тому алергії в дітей і дорослих стають справжньою епідемією сучасності. Крім того, різні вірусні й інфекційні захворювання порушують природній захист людини, роблять її вразливою, схильною до алергійних реакцій. Як швидко проявляється алергія? Швидкість розвитку алергійної реакції залежить від того шляху, по якім вона розвивається. Взагалі, виділяють чотири типи алергійних реакцій. Вони різняться по типу клітин, залучених в імунну відповідь, а також біологічно активних речовин - медіаторів, які сигналізують про настання реакції.

Докладний опис видів алергійних відповідей можна знайти в спеціальній літературі. Що зацікавить більшість читачів - це фактичний час розвитку алергійних симптомів. Найбільш важкий випадок - анафілактичний шок - розвивається в проміжку від 1 хвилини до декількох годин з моменту контакту з алергеном. Більшість контактних дерматитів і респіраторних алергій можна розпізнати вже протягом 15-20 хвилин після нанесення речовини на шкіру або вдихання. Лікарські й харчові алергії можуть розвиватися протягом доби, і, нарешті, реакції вповільненого типу (у випадку важких інфекційних захворювань, після трансплантації органів) виникають протягом одного-двох днів і більш. Як уникнути алергії? Уважається, що алергія має генетичну схильність, однак, розів’ється вона чи ні, залежить від навколишніх умов. Саме тому у ваших силах запобігти алергії або хоча б звести ризик її розвитку до мінімуму. Отже, перше, із чим нам доведеться зіштовхнутися - пилок весняних квітів. Показане, що пік вироблення пилку припадає на ранковий час ( до 10 ранку), тому по можливості виходити з будинку випливає пізніше. Провітрюючи приміщення, алергікам краще використовувати марлеві фіранки, періодично змочуючи їх водою. Така завіса удержить пилок, не даючи йому проникнути в будинок. Заходячи у квартиру або будинок з вулиці, краще залишити верхній одяг у прихожій, прийняти душ, умити обличчя.

Так ви уникнете контакту з пилком. Якщо ви почуваєте, що очі роздратовані, то промийте їх прохолодною водою. Для боротьби з закладеним носом не зловживайте звичними краплями: вони не будуть ефективні, зате викличуть звикання. Використовуйте краплі, приготовлені в домашніх умовах: для цього розчините 2 чайні ложки великої солі в літрі кип’яченої води. Щоб уникнути алергії на пил, необхідно регулярно проводити вологе прибирання в приміщенні, уникати килимів, м’яких меблів, важких занавісок: усі ці предмети інтер’єру накопичують пил. Ідеальний варіант для алергіків становлять вироби із чистого дерева. Щоб уникнути контакту з мікроскопічними кліщиками, постільну білизну необхідно прати не рідше одного разу в 1,5-2 тижня при температурі від 55 градусів і вище. Якщо ви страждаєте дерматитом, то краще уникати вовняного одягу, вона підсилює сверблячку. Також не використовуйте одяг з поліестеру, він електризує й сушить шкіру, тому підсилює лущення, подразнення. Крім того гардероб, що занадто облягає, теж приносить неприємності: просочені потом тканини дратують шкіру. Алергікам краще всього вибирати одяг з додаванням льону, бавовни, м’якої ангори. Чи можливо вилікувати алергію? Як ми згадали на початку статті, алергійні реакції виникають при повторному контакті організму з алергеном, тому й кожна наступна взаємодія протягом усього життя буде викликати неприємні симптоми.

Існують і виключення: наприклад, дитячі алергії вгасають із віком, і якщо в 3-4 роки дитині був протипоказаний курячий білок або шоколад, то в міру дорослішання ці продукти найчастіше можна безболісно вводити в раціон. Для купірування симптомів алергії створений цілий ряд фармацевтичних препаратів, вибір же конкретного засобу необхідно обговорити з лікарем. Але все-таки найдійовіший спосіб не постраждати від алергії - це знати свої алергени й уникати контакту з ними.Автор: ukrix | Відгуки: 0 | Перегляди: 1537 | 09/04/2015 Здоров'я, медицина, захворювання - Захворювання

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Гіпоплазія щитовидної залози
Щитовидна залоза - це орган, який розташовується на передній поверхні шиї й виділяє в кров і лімфу гормони, що регулюють процеси росту, розвитку, діференцування (придбання особливостей, характерних саме ...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:6709 | 03/04/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Захворювання
Причини кашлю
ЧОМУ МИ КАШЛЯЄМО? Кашель є однією із частих скарг пацієнтів. Звичайно приводом для звертання до лікаря стають болісний характер кашлю, що порушує якість життя, або поява поряд з кашлем інших симптомів. ...

Автор: ukrix |Відгуки:3 | Перегляди:7474 | 11/09/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Захворювання
Саркома
Слово - саркома походить від грецького слова саркос - м’ясо. Термін цей відомий з давніх часів і пов’язаний із зовнішньою подібністю злоякісних пухлин, що розвиваються зі сполучних тканин, з видом риб’ячого м’яса. Так ...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:5508 | 03/04/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Захворювання
Вчимося правильно хворіти
Якщо в дзеркалі показують жахи, мозок відмовляється включатися, а тіло слізно просить перевести його в горизонтальне положення, то висновок напрошується сам собою: припливли тобто, занедужали На роботі, зрозуміло, завал, планів...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2602 | 10/03/2013 Здоров'я, медицина, захворювання - Захворювання
Наші-Факти здоров’я жіночого серця
Лютий — місяць серця в США. Ми вирішили не відставати від наших закордонних колег і підняти проблему здоров’я серця. Жіночого серця — тому що при видимій «однаковості» обладнання серце жінки виявляється менш стійким...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3613 | 01/11/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Захворювання