Главная
грудного   href   Часть   121.   обличчя   компомери   тема   центр   договор   гіпоплазія   клас   коклюш   джерела»,   твори   First   services   Page   кори   120.   molly   А.А.   билеты   матк?   kitchen   юркевич  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Маленькі хитрощі
Вітаміни
Вагітність та пологи
Вакцинація
Гінекологія
Жіночі захворювання
Жіночі хвороби
Зір та очі
Захворювання
Захворювання тварин
Захворювання шкіри
Зуби та ясна
Ліки та їх властивості
Маленькі хитрощі
Народна медицина
Невралгія
Нетрадиційна медицина
Перша допомога
Пластична хірургія
Профілактика захворювань
Різне про медицину
Сезонні захворювання
Статеві відносини
Стоматологія
Суглоби та кістки
Цікаві факти
Чоловічі питання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Погляд на садові меблі 
Японське весілля - ритуал, відшліфований століттями 
Русско английский разговорник, тема Путешествия 
Сексуальність і привабливість. Поради для практичних леді 
Підводні камені фітнесу 
Виправлення прикусу сьогодні доступно всім 
Телефонні переговори 
Храп збільшує ризик багатьох захворювань 
Обруч для схуднення! 
Йогуртова дієта: мінус 6 кг за 10 днів 
Українська мова 8 клас А.А. Ворон, В.А Солопенко. Вправа 340. 
10 must-have цієї зими 
Модні вечірні сукні тенденції 2011-12 року 
Домашні тренажери . Еспандер 
Поняття творчості свободи і відповідальності 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
ПРОГРАМА зовнішнього незалежного оцінювання з математики  
Должностная инструкция эстетиста в массажном салоне 
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Жіночі хвороби
Трихінельоз
Трихінельоз одне з найважчих захворювань людини, викликуваних гельмінтами. При цьому людина може втратити не тільки працездатність, але й життя, тому що відбувається множинна поразка органів і систем організму...


Трихінельоз одне з найважчих захворювань людини, викликуваних гельмінтами. При цьому людина може втратити не тільки працездатність, але й життя, тому що відбувається множинна поразка органів і систем організму. Тому так важливо знати причини захворювання й у жодному разі не купувати не перевірене м’ясо тварин.

Що таке трихінельоз і як ним можна заразитися

Трихінельоз - це гельмінтоз (захворювання, викликуване гельмінтами або глистами), який викликається круглими глистами трихінелами й характеризується появою високої температури, м’язових болів, набряку обличчя, висипань на шкірі, а при важкому плині поразкою серцевого м’яза, легенів і центральної нервової системи.

Збудник трихінельозу трихінела ставиться до круглих черв і має довжину 1-3 мм. Статевозрілі трихінели живуть у слизуватій оболонці тонкої кишки. Самці після запліднення самок гинуть, самки перебувають у тонкій кишці від трьох до шести тижнів. На третій день самки народжують личинок, які зі струмом лімфи й крові розносяться по всьому організму й відкладаються в поперечносмугастих м’язах ( у кістяковій мускулатурі). Через 3-4 тижні навколо личинок формується капсула. Капсула поступово наповнюється солями кальцію, але личинки залишаються життєздатними протягом ряду років.

Джерелом збудників інвазії (зараження глистами) для людини є свині, кабани, ведмеді, кити, моржі, тюлені, коні й собаки. Зараження людини відбувається при вживанні в їжу не перевіреного, сирого, солоного, в’яленого або копченого м’яса, а також сала й ковбас.

Як протікає й розвивається трихінельоз

Розрізняють три фази розвитку хвороби: ферментативно-токсичну, імунологічну й імунопатологічну.

Ферментативно-Токсична фаза захворювання проявляється тільки при інтенсивнім зараженні. Личинки в процесі впровадження в слизувату оболонку тонкої кишки виділяють продукти обміну, що володіють ферментативним (прискорювальним хімічні реакції), токсичним (отрутним) і сенсибілізуючою (алергізуючою) дією, а також здатністю пригнічувати імунні реакції. Відбувається сенсибілізація організму, утвір у крові антитіл, спрямованих на знищення личинок (антигенів).

Імунологічна фаза характеризується появою на другому-третьому тижні захворювання бурхливої алергійної реакції, яка супроводжується порушенням згортання крові, підвищенням проникності стінок дрібних кровоносних судин (капілярів) і пропотіванням з них рідини в навколишні тканини (набряком).

Імунопатологічна фаза захворювання пов’язана з тим, що комплекси антиген - антитіло з’єднуючись, осідають у різних тканинах, ушкоджуючи їх. Ушкоджуються внутрішні органи, центральна нервова система і т.п.

У слизуватій оболонці тонкої кишки в місці розвитку статевозрілих паразитів починається запальний процес, який може здобувати виразковий характер з відмиранням частини тканини й проривом стінок шлунково-кишкового тракту.

На другому тижні захворювання в кістякових м’язах, міокарді, нирках, легенях, головному мозку з’являються численні личинки, які викликають запальний процес у навколишніх тканинах, розвиваються запалення серцевого м’яза, головного мозку, нирок і т.п.

Через 5-6 тижнів після зараження запальні процеси переміняються дистрофічними (з порушенням обмінних процесів). Випадає волосся, змінюється шкіра, порушується робота печінки і т.п. Якщо проводиться своєчасне лікування, то запальні зміни проходять, дистрофічні ж ліквідувати набагато складніше: під дією лікування вони проходять протягом року.

Ознаки трихінельозу

Трихінельоз може протікати як дуже легко, майже непомітно, так і дуже важко. Інкубаційний період (час від моменту зараження по появи перших ознак хвороби) триває від 10 днів до 4-5 тижнів.

При стертих і легких формах температура тіла не піднімається вище 38 С, хвороба триває 1-2 тижня. При плині середньої важкості температура піднімається до 40 С, знижуючись поступово протягом 2-3 тижнів до невеликих цифр. Хворі скаржаться на сильні болі в м’язах, у них розвивається набряк обличчя, кон’юнктивіт, нерідко різні висипання на шкірі. В деяких хворих у початковому періоді з’являються рідкий стілець і болі в животі.

При важкому плині хвороба починається бурхливо з поносу, хворій у животі. Лихоманка, набряки й болі в м’язах наростають поступово, досягаючи максимуму на третьому тижні захворювання. М’язові болі настільки сильні, що супроводжуються порушенням рухів. Набряки поширюються на тулуб і кінцівки. З’являються безсоння й порушення психіки. На 3-4 тижні з’являються ознаки поразки внутрішніх органів: запальні явища в серцевому м’язі, легенів, печінки, нирках, головному мозку і т.п.

Діагностика й лікування трихінельозу

Для підтвердження діагнозу трихінельозу досліджують м’ясо, яке можливо стало джерелом зараження. У деяких випадках проводиться діагностична біопсія м’язів (узяття м’язової тканини на дослідження) з метою виявлення личинок трихінел. Характерні зміни спостерігаються й у крові хворих збільшується кількість еозинофілів, клітин білої крові, відповідальних за алергізацію організму.

Легкі форми захворювання лікуються вдома, середні й важкі тільки в лікарні. Призначаються лікарські препарати, що вбивають збудників інвазії (наприклад, вермокс) і алергійні прояви, що зменшують, захворювання.

Трихінельоз дуже важке захворювання, тому не варто ризикувати й купувати м’ясо у випадкових продавців.Автор: ukrix | Відгуки: 1 | Перегляди: 1716 | 17/09/2014 Здоров'я, медицина, захворювання - Жіночі хвороби

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Лікування глистів
Зареєстроване більш двохсот видів глистів, які паразитують у тілі людини, у нашій країні їх більш шістдесяти. Глисти можуть бути причиною недокрів’я, різних захворювань внутрішніх органів, кровотеч і т.п...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2061 | 17/09/2014 Здоров'я, медицина, захворювання - Жіночі хвороби
Жіночі хвороби
Жіночі хвороби. Одним з популярних засобів лікування хвороб жіночих статевих органів є масло шипшини. При його відсутності в аптеці масло шипшини можна приготувати в домашніх умовах. Із усіх видів шипшини на...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:1601 | 03/11/2014 Здоров'я, медицина, захворювання - Жіночі хвороби
Ампіцилін
Основними умовами вибору того або іншого антибіотика є чутливість до нього збудника інфекції, тому, перш ніж призначити той або інший антибіотик проводять лабораторні аналізи. Але іноді чекати результатів...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:1607 | 17/09/2014 Здоров'я, медицина, захворювання - Жіночі хвороби
Лікування раку матки
Рак матки часто є наслідком родових травм і гормональних порушень. Лікувати це захворювання, як і будь-які інші злоякісні пухлини, легше в початкових стадіях. Саме тому кожна жінка повинна регулярно ...

Автор: ukrix |Відгуки:2 | Перегляди:1655 | 17/09/2014 Здоров'я, медицина, захворювання - Жіночі хвороби
Чарівний мед
В останні роки медична наука стала приділяти усе більше уваги вивченню властивостей і лікувальному застосуванню біологічно активних властивостей продуктів бджільництва. До продуктів бджільництва, застосовуваним у народній медицині...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:1457 | 09/04/2015 Здоров'я, медицина, захворювання - Жіночі хвороби