Главная
коклюш   юркеви   юркевич   позбутися   нови?   reader   обличчя   поцілунки   монако   voice   soup   English   рові   алла   120.   1.38   form   нови   exercise   kids   href=   alison   гіпоплазія   «мезоліт»   Фолікуліт  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Маленькі хитрощі
Вітаміни
Вагітність та пологи
Вакцинація
Гінекологія
Жіночі захворювання
Жіночі хвороби
Зір та очі
Захворювання
Захворювання тварин
Захворювання шкіри
Зуби та ясна
Ліки та їх властивості
Маленькі хитрощі
Народна медицина
Невралгія
Нетрадиційна медицина
Перша допомога
Пластична хірургія
Профілактика захворювань
Різне про медицину
Сезонні захворювання
Статеві відносини
Стоматологія
Суглоби та кістки
Цікаві факти
Чоловічі питання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Маленьке чорне плаття для новорічної вечірки 
Алергія на амброзію 
Вибираємо сонцезахисні окуляри 
Реферат на тему "Буддизм в современном мире" 
Лікування раку матки 
Особливості сучасних газових плит 
Чи можна вибачити зраду? А чи потрібно? 
Неврит 
Як правильно вибрати засіб для інтимної гігієни 
Стародавня історія України для ЗНО 
Як не впасти в ступор у конфліктній ситуації 
Рідна мова 7 клас Олександра Глазова, Юрій Кузнецов. Вправа 342. 
Свій стиль для кожного віку 
Секрети дієти від Синді Кроуфорд 
Поняття творчості свободи і відповідальності 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
ПРОГРАМА зовнішнього незалежного оцінювання з математики  
Должностная инструкция эстетиста в массажном салоне 
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Жіночі хвороби
Зубні коронки
Зубні коронки в наш час відновлюються самими різними методами, але краще все-таки не допускати їхнього повного руйнування й лікувати зуби вчасно. Допомогти можна й при неправильній або некрасивій формі зубів, для цього також...


Зубні коронки в наш час відновлюються самими різними методами, але краще все-таки не допускати їхнього повного руйнування й лікувати зуби вчасно. Допомогти можна й при неправильній або некрасивій формі зубів, для цього також існують сучасні методи лікування, які здатні повністю змінити їхній зовнішній вигляд.

Будова зубів

Кожний зуб складається з коронки, що виступає над поверхнею ясен, кореня, який перебуває усередині ясен і шийки звуженої частини зуба, розташованої між коронкою й коренем. Шийка зуба щільно охоплюється яснами, епітелій якої утворює міцне з’єднання з емаллю зуба. Усередині коронки зуба перебуває порожнина зуба, заповнена м’якими тканинами або пульпою. Порожнина зуба переходить у коріння у вигляді каналів. Різні зуби мають різні коронки й різну кількість коренів.

Природні коронки зубів

Тому що основна функція природної коронки зуба механічна обробка їжі, то вона складається із твердих тканин дентину й покриваючої його емалі.

Емаль є самою твердою тканиною зуба, у ній утримується велика кількість мінеральних солей ( до 97%) і тільки близько трьох відсотків органічних речовин. Дентин становить основну масу коронки зуба, у ньому втримується ледве більш 70% мінеральних солей, решта органічні речовини й вода.

У порожнині зубної коронки розташована пульпа (пухка сполучна тканина, що містить велику кількість міжклітинної рідини), пронизана кровоносними судинами й нервами.

Штучні коронки зуба і їх види

Природна коронка зуба може зруйнуватися від карієсу, травм і великих навантажень, втратити свій колір і т.п. Відновлюють зруйнований зуб за допомогою штучних зубних коронок. Штучна коронка зуба це незнімний зубний протез, який установлюють із метою відновлення зуба. Роблять штучні зубні коронки із пластмаси, металу, порцеляни й металокераміки. Але незалежно від того, із чого зроблена коронка, вона повинна:

відповідати за формою й по кольору природнім коронкам зубів даної людини; бути нейтральною стосовно навколишніх тканин, не викликаючи алергії, хімічного впливу або фізичної травми цих тканин.

Штучні коронки бувають відбудовні, що фіксують (опорні) і провізорні. Відбудовні коронки відновлюють форму й зовнішній вигляд зуба при його руйнуванні. Фіксуючі коронки це опора для різного виду зубних протезів і ортопедичних апаратів. Провізорні коронки або захисні ковпачки застосовують для захисту зубів, які піддаються препаруванню на час виготовлення постійної коронки.

Пластмасові зубні коронки

Пластмасові зубні коронки виготовляються відносно просто й тому обходяться недорого, але відрізняються невисокою міцністю, часто згодом змінюють свій колір і внаслідок пористості своєї структури часто є місцем скупчення хвороботворної мікрофлори. У цей час пластмасові коронки застосовуються в якості провізорних для захисту підготовлених до протезування зубів на час виготовлення постійних протезів.

Металеві зубні коронки

Металеві зубні коронки мають свої позитивні сторони у вигляді довговічності й міцності, але в цей час майже не використовуються для протезування передніх зубів через неестетичний зовнішній вигляд. Але їх досить часто застосовують для протезування бічних жувальних зубів.

Сьогодні існує велика кількість металів і їх сплавів для виготовлення металевих коронок: золоті, хром кобальтові, срібні сплави, титан, сталь, сталь із напилюванням під золото і т.п. Золото при цьому не є оптимальним матеріалом для протезування, тому що здатне руйнуватися протягом декількох років. Великою популярністю зараз користуються різні сплави дорогоцінних металів, такі, як золото й платина, срібло й паладій, титанові сплави.

Порцелянові зубні коронки

Порцелянові або керамічні зубні коронки мають відмінні естетичні якості, тому частіше застосовуються для протезування передніх зубів. Недоліком порцелянових коронок є їхня невисока міцність і крихкість. По своєму зовнішньому вигляду порцелянові коронки дуже схожі на природні коронки зубів, тому що мають особливу напівпрозорість, характерну для природних зубів.

Зубні коронки з металокераміки

Металокераміка це комбінація металевого каркаса з порцеляновим покриттям. Зубні коронки з металокераміки мають міцність і прекрасними естетичними якостями, вони можуть установлюватися як на передні зуби, так і на бічні, жувальні. У цей час у якості каркаса часто застосовується оксид цирконію, який не є металом. Така коронка міцніше звичайної металокерамічної, абсолютно нейтральна стосовно навколо зубних тканин і прекрасно виглядає.

Втрата зуба в наші дні не є трагедією, при втраті будь-якого зуба й навіть усіх зубів їх завжди можна відновити.Автор: ukrix | Відгуки: 3 | Перегляди: 1926 | 17/09/2014 Здоров'я, медицина, захворювання - Жіночі хвороби

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Лікування раку матки
Рак матки часто є наслідком родових травм і гормональних порушень. Лікувати це захворювання, як і будь-які інші злоякісні пухлини, легше в початкових стадіях. Саме тому кожна жінка повинна регулярно ...

Автор: ukrix |Відгуки:2 | Перегляди:1655 | 17/09/2014 Здоров'я, медицина, захворювання - Жіночі хвороби
Жіночі хвороби
Жіночі хвороби. Одним з популярних засобів лікування хвороб жіночих статевих органів є масло шипшини. При його відсутності в аптеці масло шипшини можна приготувати в домашніх умовах. Із усіх видів шипшини на...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:1601 | 03/11/2014 Здоров'я, медицина, захворювання - Жіночі хвороби
Чарівний мед
В останні роки медична наука стала приділяти усе більше уваги вивченню властивостей і лікувальному застосуванню біологічно активних властивостей продуктів бджільництва. До продуктів бджільництва, застосовуваним у народній медицині...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:1457 | 09/04/2015 Здоров'я, медицина, захворювання - Жіночі хвороби
Молочарка, вибираємо шляхи лікування
Неприємні симптоми молочарки відомі практично кожній жінці. Вони то відступають, то повертаються знову. Дійсно, від молочарки складно позбутися раз і назавжди. Що ж лежить в основі цього захворювання, і які методи...

Автор: ukrix |Відгуки:2 | Перегляди:1478 | 09/04/2015 Здоров'я, медицина, захворювання - Жіночі хвороби
Трихінельоз
Трихінельоз одне з найважчих захворювань людини, викликуваних гельмінтами. При цьому людина може втратити не тільки працездатність, але й життя, тому що відбувається множинна поразка органів і систем організму...

Автор: ukrix |Відгуки:1 | Перегляди:1716 | 17/09/2014 Здоров'я, медицина, захворювання - Жіночі хвороби