Главная
London   2.-3   11-12   miss   358.   219.   Виділення   questions   href   щеплення   English,   nesvit   into   answer   сукні   вугрі   проблем   банкротство   ярослав   Work   exercise   позбутися   юркевич   компомери   философии.  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Безпека дитини
Вагітність
Виховання
Діти та навчання
Дитяча стоматологія
Догляд за немовлям
Догляд за речами
Домашні тварини
Здоров’я дитини
Планування вагітності
Пологи
Психологія дитини
Різне про дитину
Статевий розвиток
Фізичний розвиток дитини
Харчування дитини
Хвороби дітей
Шлюб та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Домашнє завдання. Як допомогти дитині вчитися 
Обліпихові маски для обличчя й волосся 
Тайм-менеджмент для домогосподарки 
Дієта матері, що годує,  
Який масаж підійде вам? 
Колекторські компанії 
Учені виступили проти часнику 
Диня прекрасний продукт для омолодження 
Таїланд країна посмішок і сонця 
Вправи з гантелями 
Чебрець - лікарська трава 
Ефективні вправи для сідниць 
Кілька склянок води не панацея від зморшок 
Перші дні вагітності 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
ПРОГРАМА зовнішнього незалежного оцінювання з математики  
Должностная инструкция эстетиста в массажном салоне 
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Психологія дитини
Підлітковий вік - типові помилки батьків
Підлітковий вік - вік, якого зі страхом очікують практично всі батьки. Адже саме цей відрізок від 12 до 16 років здавна йменують вибухонебезпечним, ранимим, важким, кризовим, перехідним і навіть доленосним. Період...


Підлітковий вік - вік, якого зі страхом очікують практично всі батьки. Адже саме цей відрізок від 12 до 16 років здавна йменують вибухонебезпечним, ранимим, важким, кризовим, перехідним і навіть доленосним. Період між дитинством і юністю, коли приходить закоханість, але ще ніхто з них не знає, що це таке. Коли міняється фігура, але всі вони соромляться своєї краси, тому що не знають добре це або погано.

Розставшись із дитинством і перебуваючи на роздоріжжі, підліток жадає скоріше стати дорослим, намагається порвати із твердим контролем родини й школи, прагне до самостійності, активно шукає себе, причому методом проб і помилок.

Фізичний розвиток, статеве дозрівання, що відбуваються в цьому віці, підкріплюють почуття дорослості, а помилки, обумовлені соціальною незрілістю, що відповідає до нього відношення дорослих, - постійно й безжалісно відкидають його до дитинства.

Вікова драма штовхає його до конфлікту з дорослими, відходу від них, до зімкнення із себе подібними, орієнтованості на їхні оцінки. Ці оцінки дуже часто суперечать загальноприйнятим нормам поведінки і є проявами підліткового негативізму, що може привести до не дуже гарних наслідків.

Вік, коли відбувається дуже багато помилок, перший сексуальний досвід, який часто приводить до вагітності, абортів.

Вони ще діти й усе ще грають в ігри, але тільки тепер уже все по дорослому. Розбивання вікон плавно перетікає в хуліганство, злодійство, і підліток легко може стати малолітнім злочинцем. Перша сигарета, перший келих вина стають гарним і романтичним початком алкоголізму й наркоманії.

Діти зі слабкою нервовою системою, не знаходячи розуміння серед близьких, виражають свій кризовий вік у суїцидальних спробах.

Усе це наслідки не тільки занедбаності дітей. Важка дитина може вирости й в цілком благополучній повній родині.

Батьки роблять помилки в спілкуванні з дітьми і їх вихованні незалежно від свого віку, матеріального добробуту або рівня освіти. Усі перераховані фактори, звичайно, теж мають свою силу, але будуть уже зовсім інші помилки.

Самі типові помилки у вихованні дітей:

1. Гіпопротекція.

Підвищена свобода дій у дитини. Її вчинки не контролюються. Батьки нічого не знають про свою дитину, де й з ким вона проводить час, чим захоплюється. Батьки формально виконують свої функції, але не вкладають у виховання особистісного сенсу. У результаті дитина змушена шукати необхідні їй цінності й норми поза родиною. І не завжди ці норми не суперечать її здоров’ю, психіці й суспільному закону.

2. Гіперпротекція

Виховання, в основі якого лежить підвищена увага до дитини й підвищений контроль над нею. Батьки прагнуть повністю контролювати поведінку дитини, змусити її копіювати власну цінно-нормативну систему.

У подібній системі виховання повністю ігнорується особистість дитини. Внаслідок чого відбувається різке падіння адаптивних здатностей особистості: конфлікти з однолітками, безпорадність, споживча позиція.

А в багатьох підлітків такий тип виховання, навпаки, викликає бурхливий протест, що веде до загострення взаємин з батьками й до різних порушень поведінки.

3. Кумир родини

Мімозне виховання. Метою батьків стає задоволення всіх потреб дитини, прагнення позбавити її від будь-яких труднощів. Дитина в підсумку стає егоцентричною, завжди бажає бути в центрі уваги, усе бажане одержувати з легкістю, без особливої праці. При зіткненні з реальними життєвими труднощами вона виявляється не в силах з ними впоратися.

4. Емоційне відкидання

Виховання по типу Попелюшки. Мати або батько тяготяться дитиною, яка постійно відчуває це, особливо якщо у родині є інша дитина, яка одержує з боку батьків більше уваги. Таке виховання сприяє розвитку підвищеної ранимості й чутливості, уразливості й скритності.

5. Тверді взаємини

Жорстоке відношення із суворими розправами за дрібні провини й неслухняність викликає в дитини страх перед батьками, жорстокість. З таких дітей нерідко виростають жорстокі люди.

6. Виховання вундеркінда

Батьки прагнуть дати дитині як можна більш широку освіту, розвити її, найчастіше уявні здатності. Крім навчання в школі, дитина займається музикою, іноземною мовою, спортом. Вона постійно зайнята, кудись поспішає.

У таких випадках дитина втрачає можливості брати участь у дитячих іграх, спілкуватися з однолітками. У неї протест проти такого режиму. Вона прагне позбутися надмірних навантажень, виконуючи їх формально. Така завантаженість сприяє розвитку підвищеного виснаження нервової системи й тривожності.

Будь-якій дитині з будь-якої родини в будь-якій країні в першу чергу потрібна батьківська любов. Упевненість у тому, що хтось любить її від усього серця, зовсім безкорисливо. Таке можуть тільки батьки.

Саме головне в будь-яких відносинах близьких людей - довіра.

Довіряйте своїй дитині й говорите з нею з позиції дорослої людини, лементом ви ніколи нічого не доб’єтеся. З лементом і покаранням ви будете звичайною мамою й татом, а ви повинні стати дитині в цьому віці іншим. Іншим, з яким вона може поділитися своїми думками, проблемами, які хвилюють її.

Кожна дитина може вирости дуже гарною людиною, якщо до неї буде комусь справа.Автор: ukrix | Відгуки: 2 | Перегляди: 1753 | 09/09/2014 Діти та родина - Психологія дитини

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Лаяти теж можна правильно
Уже цьому, здавалось би, нас учити не треба - лаятися ми всі вміємо. А потом довго лаємо себе. Але виявляється, що критика теж може бути як творчою, так і руйнівною. Творча критика це лише вказівка на те, що...

Автор: ukrix |Відгуки:1 | Перегляди:1626 | 09/09/2014 Діти та родина - Психологія дитини
Як допомогти дитині впоратися зі стресом
Дитина у жодному разі не повинна залишатися наодинці зі стресом, чим би той не був викликаний. Перша й головна допомога бути якнайбільше з вашою дитиною. Також не раджу плутати стрес із поганим або примхливим настроєм...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:1730 | 09/09/2014 Діти та родина - Психологія дитини
Ой, боюся, боюся! Допоможіть дитині позбутися страхів!
Тема дитячих страхів вічна. Напевно, не існує дітей, у яких не буває ніяких страхів. Як правильно батькам ставитися до дитячих страхів? І як допомогти їм позбутися їх? Що таке страх?

Автор: ukrix |Відгуки:2 | Перегляди:2985 | 20/02/2012 Діти та родина - Психологія дитини
Батьківські маніпуляції
Коли заходить мова про маніпуляцію у відносинах дітей і батьків, у першу чергу в нашій свідомості, як правило, виникає образ перекірливої й розпещеної дитини. Насправді ж маніпуляторами не так уже й рідко бувають батьки

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2889 | 13/03/2012 Діти та родина - Психологія дитини
Дитина-здирник. Поради мамам.
Пам’ятаю, як кілька років назад ми повели нашу дочку в іграшковий магазин, щоб там вона сама вибрала подарунок до свого Дня народження, - розповідає Галина, мама першокласниці Насті.

Автор: ukrix |Відгуки:1 | Перегляди:2578 | 20/02/2012 Діти та родина - Психологія дитини