Главная
грудей   WRITE   корисн?   спецификация   показання   «неоліт»   href   дитини   приправи   А.А.   клас   «мезоліт»   121.   pairs.   візажист   Nesvit.   healthy   ХРОНІЧНОГО   115.   відділу   оповідання   С•?'||SLeeP(3)   Селера   Варіант   культура»  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Безпека дитини
Вагітність
Виховання
Діти та навчання
Дитяча стоматологія
Догляд за немовлям
Догляд за речами
Домашні тварини
Здоров’я дитини
Планування вагітності
Пологи
Психологія дитини
Різне про дитину
Статевий розвиток
Фізичний розвиток дитини
Харчування дитини
Хвороби дітей
Шлюб та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Безпека дитини на вулиці, у школі, будинку 
На зустріч Новому Року 
Залог хорошего отдыха – выбор хорошего отеля. 
Здорова вага під час вагітності 
Алергія на амброзію 
Навіть дизайнерське взуття буває жахливо некрасивим 
7 порад при виборі шпалер 
We Learn English 7 class Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт ) 
Секрети ефективного тренування 
Таласотерапія! 
Купить недвижимость в Испании – это не только престижно и модно, но и всесторонне выгодно. 
Фізіологічна формула ідеальної любові (версія російського сексолога) 
Камінь Pierra - частка середньовічної Франції 
Сумки Chanel завжди актуальна класика 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Фуд - Розвідка 
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Психологія дитини
Маляті вже потрібна нянька
Обставини часом складаються так, що нянька - це єдиний вихід зі скрутного стану для сучасної родини. Не просто пустити чужу людину в будинок, але допустити її до своєї дитини – справжня мука...


Обставини часом складаються так, що нянька - це єдиний вихід зі скрутного стану для сучасної родини. Не просто пустити чужу людину в будинок, але допустити її до своєї дитини - справжня мука для матері. До того же багато не знають, із чого починати пошуки, куди звернутися і як не помилитися при виборі няньки.

Обов’язки няньки й графік роботи

Коло обов’язків няньки визначають батьки. Для когось важливо, щоб дитина просто не була вдома одна, хтось прагне, щоб у три роки маля легко розмовляло на трьох мовах. На всі батьківські фантазії, у межах розумного й товщини гаманця, можна знайти працівника. Позначимо основні вимоги до няньок, розбивши їх по групах.

Для немовлят і однорічок підійде нянька з медичною або педагогічною освітою, яка дотримує запропонований режим дня, що стежить за гігієною, бажане, що володіє основами масажу й ранніми методиками розвитку.

Якщо мама зайнята цілими днями, то нянька може відвідувати дитячі лікарні, стежити за здоров’ям маляти, графіком щеплень. За домовленістю з батьками в обов’язки няньки можуть бути включені прибирання кімнати маляти, прання й прасування його білизни, готування для нього їжі.

Усе це треба обговорити додатково й зафіксувати в письмовій формі, тому що не кожна нянька погоджується на додаткову, з її точки зору, роботу.

Якщо ви вважаєте, що під час багатогодинного сну дитини нянька повинна бути чимсь зайнята, можна домовитися за додаткову плату про прибирання квартири, готуванні їжі для хазяїв, прання й прасування загальної білизни. Маля півтора-двох років скоріше бідує не в няньці, а у вихователі. У цьому випадку допоможе жінка з педагогічною освітою й досвідом роботи в садках.

Нянька-Вихователь повинна дотримувати режиму дня, стежити за дитячими речами й кімнатою, ретельно дотримувати гігієни й привчати до неї дитину. Вона може відводити й приводити малечу із садка, відвідувати з ним лікарні, різні гуртки.

Нянька-Вихователь зобов’язана знати навчальні методики, займатися з дитиною: ліпити, малювати, за допомогою ігор розбудовувати дрібну моторику рук, його пам’ять і мову. Про домашню роботу няньки треба домовлятися окремо.

Няньки можуть працювати в різних режимах. Виберіть зручний для вас:

Повний день, наприклад від 8 до 19годин.

Неповний день, наприклад від 8ранку до 14 годин.

Кілька разів на тиждень.

Кілька годин для прогулянок, супроводу дитини в спортивні секції або розвиваючі групи.

Нічний графік роботи (помніть, що він коштує дорожче!).

Із проживанням у вашому будинку

Якщо вам потрібна нянька більше, чим на 10годин на день, має сенс запросити двох няньок із шестигодинним робочим графіком,або запропонувати їм працювати через день

Пошук няньки

Тільки після того як ми розібралися, скільки будемо платити няньці й що вона буде робити, можна приступати безпосередньо до пошуку. Найкраще цим зайнятися за пару-трійку тижнів до передбачуваного терміну виходу на роботу. Це дасть можливість вибрати оптимального кандидата й побути із новою нянькою кілька днів разом, щоб зрозуміти, що вона за людина, як ставиться до дитини, подобається чи вона їй.

Пошук через знайомих

Це оптимальний варіант, але досить рідкий. Якщо же вам повезло й няньку вам передали у спадщину гарні знайомі, то не забудьте їх розпитати про її гідності й недоліки.

Пошук через оголошення

Найпростіший спосіб пошуку няньки пошук по оголошенню. Він найдешевший, але й самий трудомісткий.

Для початку треба скласти текст оголошення, у якім слід указати вік маляти, зразкові обов’язки, район проживання, графік роботи й рівень заробітної плати на випадок, якщо він не дуже високий.

Оголошення можна дати в газету, розмістити в Інтернеті на спеціалізованих сайтах або розвісити біля дитячих садків, шкіл, дитячих поліклінік, у метро й т.п.

Приготуйтеся до того, що більшість тих,хто відгукнеться не будуть відповідати вашим вимогам.

Є й інший мінус у випадку хвороб або відпустки няньки вам доведеться шукати іншу, то же самостійно. Телефонне інтерв’ю з потенційною нянькою краще будувати за наступною схемою.

Назвіть суму, яку ви плануєте платити няньці, якщо ви не вказали її в оголошенні,або запитаєте, у яку суму вона оцінює свої послуги.

Повідомите район, у якім няньці прийде працювати. Обов’язково довідайтеся, у якому районі живе вона і як довго й на якому транспорті вона буде добиратися до вас.

Обов’язково поцікавтеся освітою, досвідом роботи, рекомендаціями майбутньої няньки, чи володіє вона навчальними методиками.

Не забудьте запитати, чи є в няньки діти, скільки їм років і хто буде з ними сидіти, якщо вони занедужають.

Розповідайте, який графік роботи буде в няньки. Запитаєте, чи згодна вона на нього.

Якщо потенційна нянька вас влаштовує, розповідайте здобувачці про обов’язки. Найкраще виписати їх на листок, щоб нічого не забути. Обговорите можливість додаткової зайнятості у вихідні й святкові дні.

Наприкінці розмови обов’язково поцікавтеся, чи усе її влаштовує. Якщо ви знайшли спільну мову по телефону, призначайте очну зустріч. При зустрічі ознайомтеся з рекомендаційними листами й характеристиками.

Без жалю відсівайте тих, хто вам свідомо не підходить. Будьте готові до того, що з десятьох запрошених на співбесіду дам, прийдуть тільки троє, які так же можуть не підійти. Не зневіряйтеся. Продовжуйте шукати.

Пошук через агентства

У цьому випадку ви теж ні від чого не застраховані. Багато кадрових агентств гувернерів, що спеціалізуються на доборі няньок і, обіцяють клієнтам, що всі кандидати на посаду няньки проходять психологічний відбір, тестування й навчання.

Безперечно, великі фірми, що зарекомендували себе з позитивної сторони протягом тривалого періоду часу на рекрутинговім фронті, можуть дозволити собі все перераховане вище, але дрібні агентства найчастіше обмежуються лише одержанням медичної книжки від кандидатів, що працевлаштовуються.

Перш ніж звертатися в агентство, поцікавтеся, скільки років воно існує. Довідайтеся, як про його роботу озиваються люди, які з ним уже мали справу. Постарайтеся знайти агентство в Інтернеті, поставте запитання на спеціалізованих сайтах. Як правило, мами, що зіштовхнулися з поганим агентством, ніколи не пропускають нагоди залишити негативне відкликання.

Допустимо, агентство вам сподобалося, і ви вирішили вдатися до його послуг. Для цього треба подзвонити в агентство й залишити попереднє замовлення, у якому ви вкажіть усі вимоги до майбутньої няньки.

Обов’язково повідомите, якого роду працівника необхідно знайти, у якому районі, на який графік, що він повинен буде робити і т.п. Швидше за все, менеджер сам задасть вам питання, які дадуть можливість підібрати саме ту людину, яку ви прагнете. Чим більше інформації ви дасте менеджерові, тим менше буде пошуків зустрічей зі здобувачами.

Після розмови з менеджером агентство починає пошуки підходящого вам працівника. Звичайно цей процес займає 2-5 днів. Помніть, що попереднє замовлення ні до чого вас не зобов’язує!

Якщо ви вирішили зупинитися на кандидатурі няньки, запропонованої менеджером, то агентство укладе з вами договір на певний термін, протягом якого зобов’язується підібрати або заміняти (пішла у відпустку, занедужала, не вийшла на роботу, просто не підійшла вам) персонал для вашого маляти.

При цьому в ідеальному варіанті повинні бути враховані всі ваші вимоги й побажання. Протягом застереженого строку ви має право безкоштовно звертатися в агентство за консультацією, через нього вирішувати конфліктні ситуації з нянькою, вимагати її заміни. За свої послуги агентство звичайно бере оплату, еквівалентну місячному окладу няньки,або яку-небудь фіксовану суму.

У договорі фіксуються умови роботи, основні обов’язки агентства й няньки, графік роботи, обмовляється міра відповідальності працівника, порядок оплати послуг працівника і т.п. Так же ви одержуєте всю інформацію про обрану кандидатуру, паспортні дані, інформацію про прописку й місце проживання.

На жаль, не всі агентства перевіряють дійсність диплома, рекомендацій, медичних довідок і інших документів своїх здобувачів. Тому, можливо, вам самим прийдеться це зробити.

Після укладання договору, можна призначити няньці випробний термін, щоб придивитися й зрозуміти, наскільки вона пасує вашому маляті. Якщо за час випробного терміну нянька вас не розчарувала, вона залишиться працювати з вашою дитиною, у випадку невдачі - ви можете замінить її на нову.

Інтерв’ю зі здобувачками

Після того як ви поспілкувалися по телефону з потенційною нянькою або вам запропонували кандидата через агентство, треба грамотно провести співбесіду. Не хвилюйтеся й не бійтеся здатися безтактною, задаючи часом не дуже скромні питання.

Ви повинні знати про людину, якій довіряєте свій скарб, абсолютно все, що вас цікавить. Постарайтеся домовитися про зустріч на території няньки. Це дасть вам можливість зрозуміти, як живе жінка, наскільки вона охайна, чи є в її родині неблагонадійні елементи.

При першій зустрічі з майбутньою нянькою якнайбільше розпитуйте про її родину й обов’язково розповідайте про правила, які прийнято дотримувати у вашому будинку. На співбесіді запитання ставте чітко за планом.

Намагайтеся будувати питання так, щоб відповідь була вичерпною, тобто не треба запитувати, чи знайома нянька з розвиваючими методиками. Краще запитати, які саме вона знає методики розвитку і який матеріал їй для цього потрібний.

Під час співбесіди з майбутньою нянькою запишіть необхідні відомості про неї: П. І. Б., вік, освіта, родинний стан, місце прописки, проживання, чи зручний їй графік роботи, її плани на літо й т.п.

Пізніше, порівнюючи дані різних кандидатів, на сімейній раді вам буде простіше дати оцінку кожній жінці й зробити вибір. Ці записи краще зберегти на якийсь час. У випадку заміни у вас будуть відомості про запасні варіанти.

Питання, які ви припускаєте задати няньці, не соромтеся виписати на окремий листок, щоб нічого не забути від хвилювання. Якщо співбесіда проходить у вас в будинку й у присутності дитини, подивитеся, як жінка звертається до маляти, як установлює контакт, як реагує на неї ваш крихітка. Якщо вас щось насторожило, краще відразу відмовитися від послуг цієї кандидатури.

Зразковий перелік питань для здобувачок

Який ваш досвід по догляду за дітьми?

Розповідайте про попередню роботу, якщо така була? Чому ви її залишили? Чи є у вас рекомендаційні листи? Чи можу я поспілкуватися з вашими колишніми роботодавцями?

Ви заміжня? Чи є у вас діти? Якого вони віку? Якщо дорослі - де й ким працюють? Якщо маленькі - хто з ними буде перебувати поки ви на роботі?

Чи міцне у вас здоров’я? Часто хворієте? Ви курите?

Як довго ви маєте намір у нас працювати?

Чи зможете ви затриматися за попередньою домовленістю? Попрацювати у вихідні? Виїхати на дачу?

Які рішення ви будете приймати самостійно, а які тільки після поради з батьками?

Чи знайомі ви з дитячою кухнею?

Що б ви прагли знати про мою дитину?

Як ви будете проводити день, сидячи з дитиною? У які ігри будете грати з дитиною?

Якщо дитина учиняє істерику на вулиці, як ви відреагуєте?

Що ви будете робити, якщо дитина занедужає? Чи зумієте надавати першу допомогу дитині у випадку отруєння, опіків, травм і т.п.?

Чи довірите ви дитину прихожій родичці або знайомим родини у відсутності матері?

Наймаючи гувернантку, не забудьте поцікавитися, яка в неї система виховання, за якою методикою вона буде розбудовувати дитину, як буде проходити розширення кругозору на прогулянці й в будинку. Чи є в неї мовна підготовка. Чи будуть вони займатися з дитиною музикою, живописом, який час буде приділятися фізичній підготовці.

Не забудьте окремо обмовити:

Свої запізнення й міра компенсації за них.

Роботу у вихідні.

Виїзд на дачу в літню пору.

Термінові виклики.

Необхідність працювати понад графік

Додаткові обов’язки (прибирання, прання, готування їжі).

Проводячи співбесіду, звернете особливу увагу на наступні моменти: невміння висловлюватися, недолік щирості й урівноваженості; відсутність інтересу й ентузіазму; надмірна концентрація на оплаті; прагнення до самовиправдання; ухильність; посилання на несприятливі фактори; недолік такту; недостатня ввічливість; презирливі відгуки про попередніх роботодавців; недостатня або надмірна жвавість; небажання дивитися в очі інтерв’юерові; нерішучість; невдале сімейне життя; неохайність; мало знань за фахом; нетерпимість при сильно розвинених переконаннях; вузькість інтересів; нездатність сприймати критику; запізнення на інтерв’ю без поважної причини; відсутність питань про роботу до інтерв’юера; тип, що сильно давить; невизначеність відповідей на запитання.

Ви так же можете зажадати в няньки її паспортні дані, дипломи про закінчення навчального закладу відповідного профілю, рекомендації з колишнього місця роботи й медичну книжку. Про останню небагато докладніше.

У довідці про стан здоров’я повинні бути зазначені результати флюорографії, зробленої не більш роки тому, оцінки психоневрологічного й наркологічного диспансерів, запис дерматовенеролога, результати аналізів на Віч - Інфекцію, гепатит В, RW.

Зверніть увагу на місце одержань довідки, чи відповідає номер районної поліклініки або СЕС реальному району проживання няньки.

По закінченню розмови, розповідайте няньці, що вона буде робити, обговорите режим, оплату.

Випробний термін для няньки, вас і вашого маляти

Вибір зроблений, але ви не знаєте, як маля сприйме такі серйозні зміни у своєму житті.

Ідеальним варіантом було б кілька днів або тижнів провести разом дитина, нянька й один з батьків. У такий спосіб ви зможете контролювати роботу няньки, а дитина звикне до появи нової людини в будинку та перестане боятися залишатися з нею наодинці. Заспокоїтеся й ви, зрозумівши, що нянька ладить із малям.

Але якщо такої можливості немає, то ретельно спостерігайте за дитиною: як вона виглядає, коли ви повертаєтеся додому, наскільки вона енергійний, втомлена вона або подавлена, як чисто вмита, у що одягнена.

Запитаєте про досягнення маляти, про його поведінку. Якщо немає ніяких сумнівів у професійних здатностях няньки, то можна вже сміливо укладати договір на більш тривалий термін.

Якщо же контакту з нянькою не виходить або вам здається, що вона не досить добре виконує свої обов’язки, обманює, дратується й т.п., то починайте пошук заново.

Спочатку, якою би досвідченою нянькою не була, їй потрібно ваш інструктаж. Розповідайте про звички й особливості маляти, про те, як краще його заспокоїти, що йому подобається в грі.

Проінструктуйте няньку, як ви готовите суміші, на що в маляти алергія, що воно любить, а що категорично їсти не буде. Поставте жорстку умову, що, крім зазначених продуктів, нянька нічого не повинна давати дитині. Обов’язково залишіть на самому виднім місці список телефонів для екстреного зв’язку з батьками, міліцією, лікарем і т.п.

Відразу же обговорите умови приходу у ваш будинок друзів, знайомих і дітей няньки. Покажіть няньці місця для прогулянок. Поясните, куди вона категорично ходити не повинна. Укажіть місця для ігор у квартирі.

Нянька повинна стежити, щоб при цьому не було гострих кутів, предметів, що б’ються, колють і ріжучих ,побутової техніки, відкритих розеток, проводів, електричних ламп і обігрівачів. Навчите няньку користуватися побутовою технікою, стільчиком, коляскою.

Також вона повинна знати, де перебуває домашня аптечка, і вміти надати першу допомогу дитині. Однак вона не повинна намагатися лікувати дитину самостійно у випадку його хвороби, а зобов’язано викликати лікаря й зв’язатися з батьками. Якщо дитині потрібно давати які-небудь ліки, поставте їх окремо, напишіть поруч дози й спосіб приймання.

Поставте жорстку умову: без вашого дозволу нянька нічого, крім застереженого заздалегідь, дитині не дає..

Чи потрібні близькі відносини з нянькою?

Не варто будувати відносини таким чином, щоб нянька почувала себе членом родини. У цьому більше мінусів, чим плюсів. Близьким людям важче давати вказівки, вимагати від них дотримання дисципліни, вирішувати з ними спірні питання. Необхідно дотримувати дистанції, називати її на ви.

Не розповідайте няньці про своє життя, проблеми, щоб уникнути неприємних наслідків, у випадку якщо нянька виявиться зайво балакучою. Не розповідайте про дорогі покупки, не хвастайтеся новими речами, не обговорюйте маршрути майбутнього відпочинку, щоб не викликати заздрості.

Виробіть систему заохочень для контролю роботи няньки. Це можуть бути додаткові оплачувані вихідні, премії, подарунки й т.п. Обговорите з нею штрафні санкції за запізнення, невихід на роботу й т.п. Якщо ви не прагнете, щоб нянька зникла в один прекрасний ранок, помніть, що ввічливість, чесність у розрахунках, пунктуальність батьків, основні вимоги, які найбільше цінують надомні працівники.

А якщо на душі неспокійно?

Вам здається, що у вас чудова нянька, що її любить дитина, але однаково дуже переживаєте, чи правильно вона поводиться під час вашої відсутності, чи сите маля, чи вчасно йому перемінили підгузок?

Можна поспостерігати за нянькою, коли вона не знає, що ви поруч. Попросите подруг, вихователів, мам на дитячому майданчику, де регулярно гуляє нянька з дитиною, подивитися, що вона робить, як ставиться до маляти.

Запитуйте знайомих мам, що нянька говорить про вашу родину під час прогулянок. Кілька разів прийдіть додому раніше або попросите родичів заїхати додому під час вашої відсутності. Якщо дитина досить доросла, розпитаєте її про проведений з нянькою день.

Якщо є можливість, залишіть у кімнаті диктофон, поставте веб- камеру на комп’ютер для спостереження за кімнатою днем через Інтернет.

А установка в будинку системи домашнього аудіо - і відео контролю для безперервної зйомки дозволить спостерігати за нянькою постійно. Якщо вас щось насторожило, краще відмовитися від цієї кандидатури й пошукати більш підходящий варіант.

Помніть, що основним показником гарної роботи няньки і її теплого відношення до вашої дитини є відношення самої дитини до неї. Якщо дитина із задоволенням зустрічає няньку, з любов’ю про неї озивається, радісно зустрічає вас, то приводів для занепокоєння, швидше за все, немає.

Робота няньки дуже непроста й дуже тонко зав’язана на людських взаєминах. Чим краще у вас відносини з нянькою, тим краще вона почуває себе з вашою дитиною. Помніть про те, що завдання батьків створити дитині оптимальні умови для росту й розвитку. А погоджена взаємодія батьків і няньки є запорукою успіху.Автор: ukrix | Відгуки: 5 | Перегляди: 2225 | 09/09/2014 Діти та родина - Психологія дитини

Ссылка на статью:

    nifNeash16:20 10-05-2019    
Hello. And Bye.
    dbnjifNeash05:42 01-05-2019    
Hello. And Bye.
    poundingNeash12:21 19-03-2019    
Hello. And Bye.
    CalebFavof05:05 08-01-2019    
    RussellFaphy05:02 21-12-2018    

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Як допомогти дитині впоратися зі стресом
Дитина у жодному разі не повинна залишатися наодинці зі стресом, чим би той не був викликаний. Перша й головна допомога бути якнайбільше з вашою дитиною. Також не раджу плутати стрес із поганим або примхливим настроєм...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:1965 | 09/09/2014 Діти та родина - Психологія дитини
Дитячі істерики. Як правильно поводитися
Капризи, відмови від їжі й метання посуду, іграшок, це знайомо кожному батькові. Діти, що ще не навчилися говорити, уже вимагають уваги до своїх потреб і незручностей, і, як правило, роблять це голосно....

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2965 | 13/03/2012 Діти та родина - Психологія дитини
Кілька оман у догляді за дитиною
Дитину треба мити з милом щодня. Навряд чи вона устигає так сильно забруднитися. Крім того, мило сушить шкіру, змиває природне змащення, може викликати роздратування. Корисні щоденні ванни з відварами трав, хвойним...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:1972 | 09/09/2014 Діти та родина - Психологія дитини
Ой, боюся, боюся! Допоможіть дитині позбутися страхів!
Тема дитячих страхів вічна. Напевно, не існує дітей, у яких не буває ніяких страхів. Як правильно батькам ставитися до дитячих страхів? І як допомогти їм позбутися їх? Що таке страх?

Автор: ukrix |Відгуки:2 | Перегляди:3183 | 20/02/2012 Діти та родина - Психологія дитини
Підлітковий вік - типові помилки батьків
Підлітковий вік - вік, якого зі страхом очікують практично всі батьки. Адже саме цей відрізок від 12 до 16 років здавна йменують вибухонебезпечним, ранимим, важким, кризовим, перехідним і навіть доленосним. Період...

Автор: ukrix |Відгуки:2 | Перегляди:1983 | 09/09/2014 Діти та родина - Психологія дитини