Американські вчені встановили, що часник не запобігає серцево-судинним захворюванням.
Часник, як відомо, має масу корисних властивостей. У тому числі раніше покладалося, що він знижує рівень поганого холестерину в крові, тим самим сприяє профілактиці серцево-судинних захворювань.
Однак автори нового дослідження з’ясували, що це не так. Натуральний часник, за результатами їх досліджень, а так само біодобавки з його активними компонентами, не впливають на рівень шкідливого холестерину в організмі.
У дослідженні брали участь 170 добровольців 30-65 років з помірковано підвищеним рівнем холестерину в крові. Піддослідних розділили на чотири групи. Випробувані з першої групи повинні були щодня з’їдати голівку натурального часнику вагою 4 грама, люди із другої групи вживали харчові добавки із часниковим порошком, учасники третьої пили спиртовий екстракт часнику, а, ті,хто залишилися приймали таблетки-пустушки.
Через 6 місяців були підведені підсумки експерименту. З’ясувалося, що в жодного учасника тієї або іншої групи не відбулося статистично значимих змін рівнів холестерину в крові. Але й серйозних побічних ефектів зафіксоване не було, хіба що неприємний запах з рота, на який скаржилися учасники, яким довелося вживати сирий часник стільки часу.
Автори дослідження все-таки не виключають, що на чийсь організм часник, можливо, зробить позитивний ефект, адже на різні групи населення часник і біологічні добавки можуть діяти по-різному. Зокрема, часник, й що утримується в ньому аліцин все-таки можуть принести користь пацієнтам зі значно підвищеним рівнем шкідливого холестерину.
Так що цілющих властивостей часнику ніхто не скасовував. Адже цей натуральний засіб відомий людям з незапам’ятних часів. Перше згадування про медичне застосування цієї рослини зустрічається в єгипетському папірусі -2 тисячоріччя до нашої ери.