Главная
плов   «ремесло?   вирусы   грудного   патент   ХРОНІЧНОГО   soup   Художня   «бронзовий   Емфізема   вік»,   скло   London   алла   кориця   право   мама   розфарбувати   109.   Вивих   Тема:   оцінюван?   контрольні   Принесли   клас)  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Маленькі хитрощі
Вітаміни
Вагітність та пологи
Вакцинація
Гінекологія
Жіночі захворювання
Жіночі хвороби
Зір та очі
Захворювання
Захворювання тварин
Захворювання шкіри
Зуби та ясна
Ліки та їх властивості
Маленькі хитрощі
Народна медицина
Невралгія
Нетрадиційна медицина
Перша допомога
Пластична хірургія
Профілактика захворювань
Різне про медицину
Сезонні захворювання
Статеві відносини
Стоматологія
Суглоби та кістки
Цікаві факти
Чоловічі питання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Печемо млинці на Масницю! 
6 секретів ефективного прибирання 
Шлюби - 10 жіночих помилок 
Акторська дієта 
Лікування бджолиним медом 
Мігрень під час вагітності - ознака інсульту 
Скелі Мохер в Ірландії - найвищі скелі Європи.  
Негормональна контрацепція 
Передсвяткова дієта 
Строки й схеми посадки суниці 
Ціннісні виміри людського життя.  
Мій чужий чоловік ( про зв’язок із чужим чоловіком) 
Догляд за посудом і кухонним приладдям 
Лікування бджолиним медом 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Фуд - Розвідка 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Народна медицина
Каланхое - Домашній доктор
Батьківщина каланхое пір’ястого - екзотичні райони тропічної Африки, острів Мадагаскар, острови Зеленого Мису й Коморські. У нашій країні цю рослина кілька років назад можна було зустріти лише в оранжереях бота...


Батьківщина каланхое пір’ястого - екзотичні райони тропічної Африки, острів Мадагаскар, острови Зеленого Мису й Коморські.
    У нашій країні цю рослину кілька років назад можна було зустріти лише в оранжереях ботанічних садів або в кімнатах. Сьогодні вона вирощується на промислових плантаціях.
    Каланхое пір’ясте - багаторічна вічнозелена трав’яниста рослина, що досягає висоти 1,5 м. Вона розбудовує кілька м’ясистих стебел, які дерев’яніють біля підстави. Звичайно листи каланхое зелені, але часто бувають жовтуваті або сіро-блакитнуваті з восковим нальотом, іноді мають червонуватий відтінок. Розташовані вони супротивне. Нижні листи еліптичної або яйцеподібної форми, соковиті, городчато- зубчасті, черешкові; верхні трійчасті або пір’ясті (з 2- 5 листочками яйцеподібної форми), по краю теж городчато - зубчасті, сидять на коротких черешках. Квітки двостатеві, прямо стоячі, довжиною до 3,5 см, зібрані у верхівкові, миловидні суцвіття. Чашечка квітки блідо зелена, вузько дзвонова, до 4 см довжини, з 4 трикутними зубцями; трубка віночка довжиною до 3,5 мм із 4
   частками відгину блідо-зеленувато-рожевого кольору. Плід складається з 4 листівок із численним дрібним насінням. Каланхое цвіте взимку, але не регулярно. Цей опис каланхое пір’ястого дозволить відрізнити його від іншої, широко розповсюдженої в нашій країні кімнатної рослини бріофіллума Дегремона, називаного ,деревом життя, кімнатним женьшенем. Батьківщиною виду є острів Мадагаскар, однак людина дуже швидко розселила цю рослину практично в усі куточки нашої планети. Згідно з відомостями традиційної медицини, бріофіллум Дегремона здавна використовується в побуті при лікуванні багатьох захворювань. Однак у нашій країні ця рослина не є фармакопейною (офіційним), дозволеним до застосування в медичній практиці, тому що не було виявлено помітних її медичних переваг у порівнянні з каланхое пір’ястим. Найбільш відмітні ознаки бріофіллума Дегремона рясний розвиток на листах, повітряних дитинок, що вже мають листочки з коріннями. Обсипаючи, вони дають численне, швидко укорінене потомство. Каланхое пір’ясте значно рідше розбудовує такі дитинки.
    Хімічний склад каланхое дотепер до кінця не вивчений. Відомо, що в надземній частині втримується значна кількість органічних кислот, флавоноїдів, а також дубильні речовини, полісахариди, мікроелементи. Цілюще значення має трава каланхое пір’ястого. З неї одержують сік, що володіє протизапальною дією. Лікарські форми - сік каланхое й мазь каланхое широко застосовують у якості зовнішнього засобу для лікування трофічних виразок, незагойних ран, опіків, пролежнів; в акушерській і гінекологічній практиці, у стоматології. Соком каланхое просочують пов’язки, які накладають на уражені місця,або зрошують поверхні ран. У стоматології соком змочують марлеві тампони й у вигляді аплікацій прикладають до хворих поверхонь на 15- 20 хв. 3- 4 рази в день.
    Препарати каланхое можна застосовувати тільки по призначенню лікаря.
    У промислових умовах зрізані листи й стебла миють звичайною водою й потім витримують у темнім місці в холодильнику при температурі 5- 10 deg; протягом 7діб. Після цього сировину подрібнюють до напіврідкої однорідної маси, віджимають, сік відстоюють при температурі 4- 10deg;, потім його фільтрують і стерилізують. Чистий сік консервують 20% - вим спиртом, після чого розливають в ампули, флакони й герметично закупорюють.
    Витримування рослин у темряві при знижених температурах приводить до нагромадження в них важливих для лікування багатьох захворювань біогенних стимуляторів. Цей відомий прийом застосовують і при одержанні препаратів з алое. Вирощувати каланхое пір’ясте нескладно як у кімнатних умовах, так і на дачних ділянках на грядках. Однак для цього потрібно знати його біологію й агротехніку. В умовах вологих субтропіків Закавказзя, де обробляють каланхое на промисловій основі, у зимовий період у теплицях підтримують середню температуру повітря в межах 18-28deg;С літом у відкритому ґрунті близько 28 30deg;С. Слід пам’ятати, що каланхое не витримує температури нижче 0deg;С, тому вирощувати розсаду й рослини у відкритому ґрунті можна тільки в без морозний період. При гарному догляді рослини досягають висоти 1м.
    Розмножувати каланхое можна насінням й вегетативно, шляхом поновлення рослин з виводкових листових бруньок або вкорінення пагонів. Каланхое має дивну здатність до регенерації свого потомства. Досить просто покласти лист на стіл, і він почне розбудовувати нові рослини з виводкових бруньок, розташованих по краю листової пластинки. Дрібні дитинки з корінцями потім легко приживаються в ґрунтовому субстраті й дають гарні рослини.
    У кімнатних умовах розсаду каланхое можна вирощувати в будь-який час року. Для цього, досить зрізати пластинку листа, перевернути його нижньою стороною нагору й укласти на поверхню ґрунтового субстрату або піску горизонтально, краї присипати тонким шаром ґрунту (2- 2,5 см) і злегка пригорнути. Товщина шару живильного субстрату 12- 15см. Краще його готовити із садового ґрунту в суміші з перегноєм і піском у співвідношенні 1:1:1 ( за обсягом). Температуру субстрату підтримують близько 20- 25deg;С. Відстань між листочками в ряді повинна бути 10см, між рядками 20см. Для одержання якісної розсади необхідний помірний полив і періодичне розпушування ґрунту. У середньому кожна пластинка листа здатна дати 7 цілком розвинених рослин. При вигонці розсади до середини травня, необхідно на початку березня закласти в субстрат листи. Коли рослини досягнуть висоти 10- 12 см і будуть мати 5- 6 розвинених листочків, їх можна висаджувати у відкритий ґрунт.
    Каланхое добре розвивається на легких середньо суглинистих і супіщаних ґрунтах зі слабо кислою і нейтральною реакцією. Чуйне до органо-мінеральних добрив. Тому до перекопки
   або в посадкові борозни вносять перепрілий гній з розрахунку відповідно 4- 6 і 1,5-2 кг/м2, а також фосфорні добрива (суперфосфат) 80 г/м2 і калійні (калійна сіль) 40 г/м2. Азотні добрива (нітрофос і ін.) вносять тільки у вигляді підгодівель по 30- 45 г/м2 3рази протягом вегетації: перший раз відразу після приживання розсади на початку-середині червня, другий у середині-кінці липня, третій наприкінці серпня початку вересня. Добрива розсипають рівномірно із двох сторін рядків, не допускаючи влучення їх на листи й кореневу шийку. Зашпаровують їх неглибоко в ґрунт ручними розпушувачами або граблями. Викопуючи розсаду з парників або ящиків, слід дотримуватися заходів обережності. Вона звичайно досить ніжна, тендітна, і її треба брати із грудкою. Після посадки рослину періодично поливають із розрахунку 0,5 л води на кожну. Протягом вегетації регулярно проводять розпушування міжрядь і прополку. У польовій культурі каланхое, як правило, не ушкоджується шкідниками й хворобами. У закритому ґрунті молоді листочки поїдає попелиця, яку необхідно знищувати, краще механічним способом. Збирають свіжі листяні пагони восени або протягом вегетації, як тільки рослини підростуть і стануть придатними до вживання. Строк зберігання пагонів 7діб.
   


Автор: ukrix | Відгуки: 0 | Перегляди: 2604 | 10/03/2013 Здоров'я, медицина, захворювання - Народна медицина

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Домашні лікарі
Ви любите рослини за те, що вони гарні, радують око й створюють у будинку особливу атмосферу? Знайте, у вас є причина любити їх ще сильніше: адже з погляду народної медицини багато представників кімнатних квітів уважаються справжнім скарбом.

Автор: ukrix |Відгуки:4 | Перегляди:2938 | 19/05/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Народна медицина
Прості правила профілактики проти застуди й грипу
Найбільш ефективним засобом профілактики грипу є вакцинація. Але немаловажну роль відіграють і профілактичні заходи, які можуть значно знизити ймовірність захворювання ГРВІ й грипом..

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2775 | 07/05/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Народна медицина
Простий і дивний гарбуз
Так вже склалося, що до гарбуза, який росте в затишних куточках будь-якого городу, ми ставимося досить зневажливо. Ну що з ньго взяти? Хіба що кашу.

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2584 | 07/05/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Народна медицина
Корисні трави
Літо, крім сонячного тепла й коричневої засмаги приносить велику різноманітність квітучих трав і рослин. Вибираючись на дачу або на річку, у ліс або в поле, приємний час відпочинку можна сполучити з корисними заготовками лікувальних трав, які широко використовує народна медицина.

Автор: ukrix |Відгуки:3 | Перегляди:3373 | 19/05/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Народна медицина
Як позбутися мозолів на ногах
Щоб вивести докучливі мозолі необхідно вдатися до приймання гарячих ванночок, для готування яких нам знадобиться лише столова сода й мило (одна ложка соди на два літри води).

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:5657 | 07/05/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Народна медицина