Уважається, що дітки жахливі ласуни. Але в перші роки життя для них немає нічого смачніше маминого молока. Воно завжди тепле, стерильне, свіже. Мамине молочко допомагає маляті рости й одержувати всі необхідні живильні речовини. Але, щоб природне харчування дитини на початку життя було дійсно таким, мамі необхідно стежити за дієтою.
Підбираємо харчування
Звичайно, за порадою по необхіднім харчуванню можна звернутися до лікаря, але реально читати дієту й по реакції дитини. Якщо в маляти з’являється часте газоутворення, міняється колір стільця, значить якийсь із продуктів, який уживає мама йому не підходить. Так само побачити сигнал можна на шкірі дитини. Найчастіше червоні плями або алергійна реакція з’являється за вухами, на волосистій частині голови, на щічках, в області сідниць, на ліктьових згинах.
Якщо мама вирішила ввести у свій раціон новий продукт, то потрібно робити це правильно. У першу чергу завести щоденник харчування, а потім вносити в меню новий продукт. Причому їсти його треба в малій кількості, а після цього чекати реакцію дитини. Почервоніння на шкірі можуть з’явитися, як через три дні, так і через добу. Якщо відбулося саме так, то цей продукт слід виключити з раціону.
Не варто забувати й про саму матір, у неї теж може бути індивідуальна непереносимість яких - то продуктів. Тому дієта повинна підходити, як дитині, так і його мамі. Тут немає точного меню, тому що організм кожної людини має свої особливості.
Загальні рекомендації
Добовий раціон
Білок 150 г. Жир 100г. Вуглеводи 500 г. Вода 2л. Кальцій (картопля, капуста, сир, сир) Фосфор (риба, зелений горошок, горіхи, цільні зерна пшениці, селера, м’ясо, гриби) Вітаміни ( городина, фрукти в сирому виді) Усього 2700 ккал
*** Не можна вживати більш 0,5 літра молока в день! ***
Деякі лікарі вважають, мама, що годує, повинна регулювати кількість випитої рідини в день. Якщо в організм надходить занадто багато води, то молоко розбавляється, а разом з ним розріджуються й живильні речовини, що перебувають у ньому. З іншого боку, якщо молока не вистачає, то кількість рідини варто збільшити. Краще робити зелений чай з молоком, компоти із сухофруктів, пити соки. Сприяють збільшенню лактації й готування напоїв по наступних рецептах.
Квас із кмину
Житній хліб (1 кг.) треба нарізати на скибочки, просушити й злегка обсмажити. Після цього до них додають воду (10 л) і залишають на 4 години. Коли, час виходить треба докласти в настій дріжджі (25 г.), цукор (0,5 кг.), кмин (40 г.) і поставити його в тепле місце на півдня.
Напій з кульбаб
Листя тільки що зірваної кульбаби треба пропустити через м’ясорубку, віджати сік з отриманої маси, посолити й наполягати протягом півгодини. Щоб було приємніше його пити, можна додати в напій лимон, мед або цукор. Приймати настій рекомендується по півсклянки два рази в день.
Шкідливі продукти:
М’ясо (жирні сорти, смажене й запечене, сосиски, копченості, курячі бульйони) Риба (консерви, рибні бульйони, ікра) Кондитерські вироби (дріжджова випічка, тістечка з жирним кремом, печиво, свіжий хліб) Городина (капуста, цибуля, часник, хрін, огірки, помідори, гарбуз, морква) Гострі приправи Кетчуп, майонез. Каші (манна каша) Фрукти (полуниця, апельсини, виноград, ківі, банани) Шоколад. Морожене. Алкоголь. Газовані солодкі напої
Приймати їжу мама, котра годує, може перед годівлею дитини, як мінімум 6 раз у день. Але це не означає, що за раз повинна з’їсти тазик салату. У всім треба знати міру. Тому краще їсти маленькими порціями й часто, чим багато й рідко. Це допоможе зберегти не тільки здоров’я дитини, але й фігуру неньки, що годує!