Главная
вступ   философи?.   120.   exercise   Подагра   хвороби   олів   ПРОСТАТИТУ   джерела»,   Тематичне   року   Розкладання   Диета   жіночі   його   простатит   342.   прав?   паблік   стафілокок   news   еритроцити   речовини   унти   серйозних  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Маленькі хитрощі
Вітаміни
Вагітність та пологи
Вакцинація
Гінекологія
Жіночі захворювання
Жіночі хвороби
Зір та очі
Захворювання
Захворювання тварин
Захворювання шкіри
Зуби та ясна
Ліки та їх властивості
Маленькі хитрощі
Народна медицина
Невралгія
Нетрадиційна медицина
Перша допомога
Пластична хірургія
Профілактика захворювань
Різне про медицину
Сезонні захворювання
Статеві відносини
Стоматологія
Суглоби та кістки
Цікаві факти
Чоловічі питання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Як одержати податкове відрахування за платне навчання 
Донецк просыпается 
Новорічні салати 
Як уникнути появи прищів. П’ять міфів про прищі 
Прекрасний новий світ - аромати весни. 
Китайська гімнастика гармонія духу й тіла 
ДОГОВІР ОРЕНДИ нежитлового приміщення  
Визначні пам’ятки Іспанії. Символ Сарагоси. 
Догляд за насадженнями суниці 
Тріщини на п’ятах: причини появи й способи лікування 
Як вилучити накип 
Хімічна завивка волосся 
Новорічні вбрання зустрічаємо 2012 рік! Плаття на Новий рік 2012. 
Непомітне тренування 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Фуд - Розвідка 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Різне про медицину
Хронічний коліт
Хронічний коліт.
    Хронічний коліт – це запальне захворювання товстої кишки, яке протікає довгостроково й приводить до порушення функції її слиз...


Хронічний коліт.
    Хронічний коліт – це запальне захворювання товстої кишки, яке протікає довгостроково й приводить до порушення функції її слизуватої оболонки. По своєму розвиткові недуга нагадує гастрит, слизувата оболонка також міняє свою структуру й не може повноцінно виконувати покладені на неї функції (а ми пам’ятаємо, що в товстій кишці відбувається остаточне переварювання й усмоктування).
    При довгостроково поточному процесі також порушується формування й виведення калових мас із організму.
    Хронічний коліт протікає з періодами загострення, коли хворий пред’являє численні скарги, які переміняються періодами відносного благополуччя, під час яких ознак хвороби майже немає.
    Причин, які можуть привести до розвитку хвороби, величезна безліч. У першу чергу це наслідки перенесених раніше гострих кишкових інфекцій: дизентерії, сальмонельозу, черевного тифу, багатьох вірусних інфекцій ( у тому числі рота вірусної у маленьких дітей). Після цих важких станів слизувата кишечнику повністю не відновлюється, тому підтримується хронічне запалення.
    У розвитку коліту свою роль відіграє й дисбактеріоз як наслідок гострої кишкової інфекції або самостійного захворювання. Взагалі ви повинні знати, що хронічний коліт може служити причиною дисбактеріозу, але в той же час і сам дисбактеріоз може викликати коліт. Це зайвий раз показує нам, що в організмі все тісно взаємозалежне.
    Певне значення приділяється також найпростішим і глистам. Це кишкові амеби, лямблії, аскариди й ін. Самі вони не можуть викликати запалення, але порушують місцевий імунітет, і хвороба легко виникає.
    Неправильне харчування – немаловажний фактор розвитку хвороби. Тривале порушення харчового режиму, одноманітна їжа, велика кількість пряностей, їжа без рідини, недолік овочів, фруктів, рослинної клітковини, рідини. Чи не правда, дуже нагадує раціон сучасної людини?
    Цікаво!
    Гіподинамія ( малорухливий спосіб життя) – додаткова обставина, яка збільшує можливість заробити таку «чудову» хворобу, як хронічний коліт. Недарма його поряд з гемороєм називають захворюванням сидячих людей.
    Коліт може виникнути при отруєнні організму солями фосфору, миш’яку, ртуті, що часто зустрічається як професійна шкідливість.
    Не можна забувати, що деякі ліки в недотепних руках також можуть привести до цієї «за нудної» проблеми. Тривале й безконтрольне приймання проносних засобів, використання свіч, клізм із деякими медикаментами (що нерідко можна зустріти в людей, що страждають постійними запорами на тлі коліту), серцевих ліків, гормонів і так далі можуть сприяти розвитку хвороби.
    Нерідко хронічний коліт зустрічається як вторинна поразка на тлі хронічного гастриту, холециститу, панкреатиту, захворювань тонкої кишки. Тому якщо у вас не все в порядку зі шлунково-кишковим трактом, насторожитеся подвійно й стежите за здоров’ям.
    Які ж ознаки свідчать про хронічний коліт?Провідні симптоми: постійний біль у животі й порушення стільця. Болить звичайно в низу живота або в бічних його відділах (частіше ліворуч). Якщо запалюється поперечно - ободова кишка, то біль може виникати й у верхніх відділах живота. Його легко поплутати з болями при хворобах шлунку й тонкої кишки.
    По характеру болі перейме подібні й досить сильні, називаються часто кишковою колькою, що жваво говорить про їхню силу. Іноді супроводжуються нудотою й навіть блювотою.
    Болі підсилюються через 5-6 год. після їжі, іноді вночі або над ранок. Цей стан зветься «симптом будильника», тому що змушує людину просипатися й бігти в туалет. Може провокувати біль їжа: млоко, капуста, чорний хліб, бобові, тобто все те, що сприяє утвору газів. Стілець порушується, носить нестійкий характер: запори чергуються з поносами. При цьому в процесі хвороби стілець може бути різним. Частіше хворі скаржаться на поноси: стілець може бути протягом дня багато раз, але маленькими порціями. При запорах кал стає стрічкоподібним, у вигляді горішків, містить домішки слизу (характерна ознака запалення), крові.
    Часто відзначається здуття живота, що пов’язане з підвищеним газоутворенням, метеоризмом (не відходженням кишкових газів), що тільки ще сильніше розбудовує хворих. У животі начебто щось постійно переливається й гурчить.
    Психіка в таких хворих, як правило, порушена. Причому чим важче протікає захворювання, тим більше виражені ці зміни. Люди стають сварливими, з ними дуже важко ужитися.
    Хворі хронічним колітом також потребують консультації психотерапевта, а можливо, що буде потрібно й відповідне лікування.
    Говорять про свою недугу годинами. Їм завжди здається, що стан їх набагато гірше, чим є насправді, що змушує постійно звертатися до лікарів. Порушується сон, знижується працездатність, розвивається депресія


Автор: ukrix | Відгуки: 0 | Перегляди: 2783 | 27/06/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Молочні продукти вбережуть від раку шлунку
Тим, хто не любить молочні продукти, прийдеться переглянути свою дієту. Японські вчені рекомендують уживати їх якнайчастіше — хоча б для того, щоб уберегтися від раку шлунку. Не самі приємні на вид і смак простий...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2983 | 01/11/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Що таке клімакс і, як його вчасно визначити в домашніх умовах
У житті кожної жінки в певному віці наступає досить складний час, пов’язаний із природньою гормональною перебудовою організму.

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3969 | 07/09/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Учені за обрізання всіх хлопчиків
У результаті багаторічного дослідження новозеландські вчені дійшли висновку, що обрізання крайньої плоті знижує ризик статевих інфекцій для чоловіків більш ніж у два рази....

Автор: ukrix |Відгуки:1 | Перегляди:3125 | 02/03/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Яким повинен бути сніданок навесні
Не секрет, що навесні в багатьох занепад сил починається вже із самого ранку. Але роботу, справи, поїздки не скасувати через це. Тому давайте складемо оптимальне меню для сніданку - ситного, корисного, що й надає сили. Спец...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3068 | 14/10/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
День Червоного Хреста
Зображення Червоного Хреста ми з дитинства звикли бачити на машинах швидкої допомоги, на лікувальних закладах, на чіпцях медичних сестер....

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:4275 | 10/10/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину