Главная
English   soup   1931   questions   «мезоліт»   2011-12   2.-3   English,   alison   А.А.   correct   17.3   гіпоплазія   сукні   Виділення   alla   11-12   358.   o.i.   London   kitchen   Франко   lesson   Nesvit.   несвіт  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Маленькі хитрощі
Вітаміни
Вагітність та пологи
Вакцинація
Гінекологія
Жіночі захворювання
Жіночі хвороби
Зір та очі
Захворювання
Захворювання тварин
Захворювання шкіри
Зуби та ясна
Ліки та їх властивості
Маленькі хитрощі
Народна медицина
Невралгія
Нетрадиційна медицина
Перша допомога
Пластична хірургія
Профілактика захворювань
Різне про медицину
Сезонні захворювання
Статеві відносини
Стоматологія
Суглоби та кістки
Цікаві факти
Чоловічі питання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Як одержати податкове відрахування за платне навчання 
Перша допомога. Укуси комах 
Базальна температура 
Збільшення губ без операції. Все геніальне просто 
Морс користь для здоров’я! 
Вибираємо велосипед 
Плач на здоров’я! 
ВІТАМІН D 
Трихінельоз 
Литературно-музыкальный сценарий, посвященный 115-летию со дня рождения Сергея Есенина. 
Лікування раку матки 
Тривала менструація 
Чарівний мед 
Вибираємо кондиціонер для квартири 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
ПРОГРАМА зовнішнього незалежного оцінювання з математики  
Должностная инструкция эстетиста в массажном салоне 
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Різне про медицину
Хронічний ентерит
Хронічний ентерит.
    Якщо запалення торкається тонкої кишки, то говорять про ентерит. При довгостроково поточнім запаленні слизувата тонкої кишки втрачає властиве...


Хронічний ентерит.
    Якщо запалення торкається тонкої кишки, то говорять про ентерит. При довгостроково поточнім запаленні слизувата тонкої кишки втрачає властиву їй будову. Тому порушується переварювання їжі і її усмоктування, просування їжі далі, у товсту кишку. Зустрічається ця хвороби не настільки часто, як інші, але знати про неї треба. Як і всякий хронічний процес, ентерит протікає з періодами загострення й відносного благополуччя, коли скарги практично відсутні.
    Які ж причини хронічного ентериту?
    Часто недуга є наслідком погано пролікованого гострої поразки. А до нього можуть приводити всі ті ж причини, про яких ми вже говорили, та плюс кишкові інфекції. У тонкій кишці нерідко живуть такі паразити, як лямблії, аскариди, широкий лентец і інші, викликаючи запалення.
    Немаловажним фактором є знов-таки неправильне харчування. Це переїдання, недоїдання, їжа без рідини, зловживання приправами й пряностями, перевага вуглеводів у раціоні. Певне значення відіграє приймання алкоголю (особливо неякісного) у великих дозах і регулярно.
    Уважається, що хронічне запалення тонкої кишки може бути наслідком отруєнь солями важких металів, миш’яком, фосфором на виробництві, грибами, побутовими отрутохімікатами.
    До певної міри отруєння виникає й при постійнім неправильнім прийманні деяких ліків, усе того ж горезвісного аспірину, гормонів, багатьох антибіотиків, засобів, що пригнічують імунну систему.
    Цікаво!
    Нерідко хронічний ентерит є наслідком впливу на організм іонізуючого випромінювання, що зустрічається після променевої терапії із приводу пухлинних захворювань інших органів.
    Часто захворювання виникає в людей з харчовою алергією або нестерпністю деяких продуктів і речовин (наприклад, коров’ячого млока, білків сої або компонентів, що входять до складу пшениці), в осіб з уродженою недостатністю функції певних ферментів кишечнику. І, нарешті, хронічний ентерит нерідко супроводжує інші захворювання шлунково-кишкового тракту (наприклад, хронічний гастрит, панкреатит, холецистит, хвороби печінки).
    Що ж за симптоми говорять про недугу?
    Як і при хронічному коліті, це біль у животі й порушення стільця, які є провідними ознаками хвороби.
    Болить звичайно в навколо пупковій області, іноді ледве вище або нижче. Болючі відчуття бувають звичайно тупого характеру, що розпирає, і практично ніколи не бувають гострі, що колють або ріжучими. При ентериті кишкова колька є рідкістю й говорить про супутній коліт. Виникають болі через 2-3 год. після їжі. Частий стан різкий погіршується після прийому до їжі тих продуктів, які людина не переносить. Загострення процесу також може викликатися прийманням гострої, сильно приправленої й пересоленої, смаженої або копченої їжі, переїданням, алкоголем.
    Болі супроводжуються здуттям живота, почуттям розпирання за рахунок посиленого утвору газів, переливанням, гурчанням у нижніх відділах кишечнику. Допомагає зняти болі тепла грілка або медикаменти – спазмлітини (наприклад, нош-па).
    Наступним по значимості ознакою є порушення стільця. Якщо при хронічному коліті можуть бути запори, то при ентериті їх не буває ніколи. Навпаки, розвиваються поноси (діарея). Стілець рідше, чим при коліті ( 2-3 рази в день), але дуже рясний, не рідкий, але й неоформлений.
    На відміну від болю, позиви на «низ» провокуються їжею майже відразу ( через 20—30 хв.), а можуть виникнути й під час приймання їжі.
    Додаткові симптоми хронічного ентериту надзвичайно різноманітні й пояснюються порушенням переварювання й усмоктування живильних речовин, вітамінів і необхідних для життєдіяльності мінеральних солей. При середньо важкому і важкому перебігу хвороби в кишечнику майже нічого не всмоктується. Тому людина швидко худне, виникають ознаки гіповітамінозу (недоліку вітамінів): шкіра блідне, стає сухою, волосся ламким, тьмяним, нігті шаруються. Апетит знижується, з’являються млявість, сонливість, підвищена стомлюваність. При дефіциті вітаміну С може розвитися підвищена кровоточивість. Хвора людина зауважує, що під час чищення зубів у нього кровоточать ясна, нерідко бувають носові кровотечі, яких раніше ніколи не було, а синці виникають від незначного удару. При тривалому, важкому перебігу хвороби виникає порушення менструальної функції в жінок і потенції в чоловіків як крайній прояв вітамінної недостатності.
    Звичайно, у хворих людей міняється й психіка. З’являється дратівливість, сон порушується, нерідко розвивається депресія


Автор: ukrix | Відгуки: 2 | Перегляди: 2518 | 27/06/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Тайм-менеджмент для домогосподарки
У новій системі ведення домашнього господарства Fly-lady або - Літаюча леді, яка зараз дуже модна в Америці. На прибирання йде 15 хвилин у день, але тобі ніколи не соромно за свій будинок перед гостями....

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2715 | 25/03/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Загальні розлади
Загальні розлади.
    Багато пацієнтів, особливо в період загострення, уникають приймання їжі, тому що це провокує біль, нудоту, блювоту й інші хворобливі...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2491 | 27/06/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Літні табори для відпочинку
У кожної дитини є як мінімум одна перевага перед дорослими — канікули в неї наступають аж чотири рази на рік. Що вже говорити про літні канікули, коли книжки й зошити заховані в дальню шухляду стола, а за вікном з ранку до вечора чутно дитячий сміх.

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3965 | 11/11/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Вимисли й правда про воду, яку можна вживати без шкоди людському організму
- Не вірите мені, можете спробувати поливати квіти в будинку тільки лише кип’яченою водою. Подивитеся, у яку зневіру вони незабаром прийдуть. Або котика свого спробуйте напувати кип’яченою водою. Побачите, що з його зубами трапиться...

Автор: ukrix |Відгуки:1 | Перегляди:3260 | 16/09/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Хвороби, привезені з відпустки. Як уникнути
Відпустка — довгоочікуваний час для будь-якої людини. Тим більше, якщо цей період пов’язаний з відпочинком у якихось теплих екзотичних країнах. Однак часто відпустка закінчується зовсім не так приємно, як очікувалося. Провиною те...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2454 | 09/06/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину