Главная
здорове   Варіант   навколо   exercise   несвіт   союз»...   answer   шляхів   мама   Уроки   клізми   WRITE   весільна   ногах   мінеральні   текст   лікування   аденоміоз   Глазов   Селера   електрокамін   осмомисл   сполучник   риба   процес  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Маленькі хитрощі
Вітаміни
Вагітність та пологи
Вакцинація
Гінекологія
Жіночі захворювання
Жіночі хвороби
Зір та очі
Захворювання
Захворювання тварин
Захворювання шкіри
Зуби та ясна
Ліки та їх властивості
Маленькі хитрощі
Народна медицина
Невралгія
Нетрадиційна медицина
Перша допомога
Пластична хірургія
Профілактика захворювань
Різне про медицину
Сезонні захворювання
Статеві відносини
Стоматологія
Суглоби та кістки
Цікаві факти
Чоловічі питання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Якщо чоловік не прагне працювати 
Путівник по аеробних класах 
Реолекс чудо-засіб або черговий опіум для народу 
Гарбузовий пиріг це смачно! 
Не перший рік в шлюбі 
Міцна кава є легальним допінгом 
Муковісцидоз 
Вправи для колін 
Увесь жах новеньких мужчин 
Допінг 
Бузина чорна, рослина для здоров’я й довголіття 
Чим відрізняються пружинні і без пружинні матраци 
Американська дієта 
Резус-конфлікт 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Фуд - Розвідка 
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Різне про медицину
Виразкова хвороба
Виразкова хвороба.
    Виразкова хвороба – хронічне захворювання ( тобто, що протікає з періодами загострення й благополуччя) шлунку або дванадцятипалої кишки...


Виразкова хвороба.
    Виразкова хвороба – хронічне захворювання ( тобто, що протікає з періодами загострення й благополуччя) шлунку або дванадцятипалої кишки, при якім виникає дефект слизуватої оболонки, більш-менш глибокий. Саме він і називається виразкою.
    Цікаво!
    Установлене, що виразкова хвороба шлунку – це доля осіб старше 40 років, тоді як виразка дванадцятипалої кишки вражає в основному більш млодих людей, у тому числі й дітей.
    Причинами виразкової хвороби є ті ж самі фактори, які приводять і до виникнення гастритів. Тільки діють вони довше й інтенсивніше. Це приводить до порушення природного захисного бар’єра слизуватої оболонки, і розвивається хвороба. Потрібно сказати, що в розвитку виразки деякі моменти відіграють провідну роль. Так, наприклад, установлена роль тривалого й вираженого стресу в розвитку виразки шлунку й дванадцятипалої кишки. Крім цього, велика роль спадковості, про яку ми докладно вже говорили. Тому, якщо у вас у роду були виразкові хворі, то вам слід набагато уважніше ставитися до свого шлунку й берегти його.
    Ми вже говорили про те, що в шлунку постійно живуть шкідливі бактерії, які викликають запалення слизуватої оболонки. Ці ж бактерії при тривалім перебуванні в шлунку й приводять до утвору виразки, якщо організм уже ослаблений стресом, неправильним харчуванням, спадковістю. Факт є доведеним, і група вчених, що з’ясували це, навіть одержала Нобелівську премію в 2005 р. за відкриття. Тому людям, схильним у силу тих або інших причин до виразкової хвороби, необхідно виявляти наявність Healikobakteria pilori.
    Виникнення виразки у дванадцятипалій кишці пов’язане із закидом кислого вмісту шлунку в її просвіт. Повторимося, у тонкій кишці вміст лужний, тому кислий шлунковий сік сильно дратує стінки дванадцятипалої кишки, які звикли до більш «м’якого» середовища. Слизувата оболонка легко ушкоджується, і виникає виразка. Привести до розвитку виразкової хвороби дванадцятипалої кишки можуть абсолютно всі ті ж фактори, що діють на шлунок. Тому окремо зупинятися на них нема рації.
    Виразкова хвороба характеризується різноманітною клінічною картиною. Симптоми залежать від місця розташування дефекту, віку хворого, тривалості існування захворювання, наявності загострення або ремісії ускладнень, що супроводжують. Однак провідною ознакою недуги є біль у животі. Саме він в більшості випадків і змушує звертатися за медичною допомогою.
    Якщо виразка розташовується в шлунку, то біль найчастіше з’являється у верхніх відділах живота під мечоподібним відростком грудини (там же, де й при гастриті). Однак, на відміну від гастриту, хворий часто може пальцем показати, де в нього болить. Пізніше, після проведення спеціального обстеження, виявляється, що пацієнт не гірше складних приладів зміг визначити розташування своєї виразки.
    Інтенсивність хворій може бути самою різною. Іноді він тупий, що ниє, але найчастіше досить інтенсивний ( як при гастриті з підвищеною секрецією) і навіть більш виражений аж до неможливості терпіти. Пацієнти з великим стажем прекрасно знають, що потрібно робити для зняття такого нападу. Вони випивають склянку теплого млока, лягають на лівий бік, прикладають до живота грілку, підтягують ноги до живота. Іноді їм допомагають тільки спеціальні, прописані лікарем препарати зі знеболюючим ефектом. Цей факт теж дуже демонстративний для постановки діагнозу, тому що допомагає відрізнити виразку від інших шлункових поразок.
    При виразковій хворобі шлунку звичайно простежується чіткий зв’язок між часом виникнення хворій і прийманням їжі. Болі найчастіше з’являються через 10—15 хв. від початку їжі, коли їжа вже потрапила в шлунок і почала травмувати виразковий дефект. Виникають болі при погрішності в дієті, після рясної або сильно приправленої спеціями їжі.
    До додаткових ознак можна віднести печію, відрижку кислим і неприємний кислуватий присмак у роті як прояву підвищеної кислотності шлункового соку. На висоті хворій часто виникає блювота з’їденою їжею з кислим запахом, що полегшує болі.
    У хворих часто порушується стілець. Переважають запори, які сполучаються з болями по ходу товстої кишки (частіше – у нижніх відділах живота, ліворуч або праворуч).
    Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки має подібну картину. Також виникають схожі по характеру болі. Однак розташовуються вони трохи нижче, у місці проекції дванадцятипалої кишки на передню черевну стінку (ледве вище й правіше пупка). Саме тут шлунок переходить у кишечник. Болі найчастіше носять «голодний» характер: виникають через 3-4 год. після їжі, коли їжа в основному вже пройшла в кишечник і починає дратувати його слизувату оболонку.
    Зустрічаються й нічні болі як різновид «голодних». Через них пацієнти прокидаються вночі й намагаються зняти напад млоком або ліками.
    Виразкова хвороба шлунку й дванадцятипалої кишки – це куди більш грізне й небезпечне захворювання, чому просто хронічний гастрит. При цьому захворюванні досить часто виникають ускладнення, які вимагають екстреного звернення до лікарні. Зв’язане це найчастіше з неправильним способом життя й з небажанням деяких пацієнтів дотримувати правил лікування. Загострення виразкової хвороби є одним з основних станів, із приводу якого люди звертаються за спеціалізованою медичною допомогою. А ускладнення досить часто приводять хворих на операційний стіл.
    Не прагнемо вас лякати. Просто потрібно знати, що якщо лікарі поставили вам такий діагноз, то це вимагає максимальної уваги до свого шлунково-кишкового тракту. Ви повинні дотримувати всіх рекомендацій і при виникненні незвичайних відчуттів, які не укладаються у звичну саме для вас картину хвороби, обов’язково звертатися до лікаря.
    Давайте тепер розберемося із хворобами кишечнику. Їх набагато більше, ніж недуг, що вражають шлунок. Найчастіше зустрічаються запалення кишечнику. Вони так само, як і гастрити, є справжнім бичем сучасної людини. Враховуючи нервовий спосіб життя, також досить часто можна зустріти синдром роздратованої товстої кишки, який є прямим наслідком стресів. У маленьких дітей (особливо першого року життя), та й у дорослих теж, кишечник іноді реагує на зовнішні впливи розвитком дисбактеріозу. ( Про нього ми теж поговоримо.) Нерідко люди страждають такою неприємною хворобою, як геморой, що заподіює чимало страждань


Автор: ukrix | Відгуки: 2 | Перегляди: 2836 | 27/06/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Синдром хронічної втоми
День за днем, відчуваючи занепад сил, сонливість, запаморочення, ми стаємо дратівливими, піддаючи свою нервову систему ще більшим нападкам. Коло замикається, і ми не в змозі розірвати ланцюг ...

Автор: ukrix |Відгуки:3 | Перегляди:3006 | 12/05/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Здоровий піт і зайва пітливість
0-Як потієте? - запитували, зустрічаючись на вулиці, друг у друга прадавні римляни. У Прадавньому Римі, як відомо лазні були своєрідним культом, і гарне потовиділення в лазні вважалося ознакою завидного здоров’я. Потовиділення...

Автор: ukrix |Відгуки:65 | Перегляди:3651 | 16/09/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Гіподинамія
Гіподинамія.
    Гіподинамія – термін сугубо медичний. Позначає він малорухливий спосіб життя. А цей стан надзвичайний широко поширене в наш час...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3233 | 27/06/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Секрети здоров’я із усього світу. Північ
Як словосполучення «нордичний характер» означає стійкість, так і нордичне здоров’я — це якийсь абсолют. І немудро, адже клімат на Півночі таки твердий, і вижити могли тільки абсолютно здорові, «морозотривкі...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3354 | 11/09/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Як зробити всі домашні справи
Зони квартири і так, розбийте вашу квартиру (будинок) на 5 зон. Щотижня ми працюємо в новій зоні. Щомісяця ми повторюємо прибирання всіх зон. Якщо Ви вперше почали роботу із зоною, почніть із того, щоб протягом 15 хвилин ...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2627 | 18/03/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину