Главная
геометрія   form   читание   союз?..   горішки   енергія   варв   Поняття   мови   103.   підібрати   аденоміоз   шкіра   лікуванн?   «ремесло?   інформаційна   Рідн   донбасс   вегетаріанство   Прищі   ревизор   україна   розфарбувати   союз   харчування  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Маленькі хитрощі
Вітаміни
Вагітність та пологи
Вакцинація
Гінекологія
Жіночі захворювання
Жіночі хвороби
Зір та очі
Захворювання
Захворювання тварин
Захворювання шкіри
Зуби та ясна
Ліки та їх властивості
Маленькі хитрощі
Народна медицина
Невралгія
Нетрадиційна медицина
Перша допомога
Пластична хірургія
Профілактика захворювань
Різне про медицину
Сезонні захворювання
Статеві відносини
Стоматологія
Суглоби та кістки
Цікаві факти
Чоловічі питання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Меблювання невеликої прямокутної кухні  
Самі модні джинси наступаючого сезону 
Секрети ідеального зору 
Догляд за посудом і кухонним приладдям 
ВІТАМІН К 
Негормональна контрацепція 
Мигдальна олія для гарної шкіри 
ДОГОВОР ПОДРЯДА  
Гарне обличчя, прості правила 
Цілющі сили збалансованого харчування 
Варікозне розширення вен 
Розшукується Мері Попінс 
Аденоїди лікувати або видаляти 
Дитина та телевізор, 5 правил 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Фуд - Розвідка 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Різне про медицину
Порушення стільця
Порушення стільця.
    Практично всі хворі з недугами шлунково-кишкового тракту скаржаться на розлад стільця. При цьому порушення можуть бути виражені нас...


Порушення стільця.
    Практично всі хворі з недугами шлунково-кишкового тракту скаржаться на розлад стільця. При цьому порушення можуть бути виражені настільки, що буквально вимотують нещасних страждальців.
    Коли ми розглядали будову й функції кишечнику, уже небагато торкнулися цієї проблеми. Тому вам потрібно повернутися небагато назад і ще раз перечитати даний розділ, щоб не упустити важливі деталі. Однак тепер прийшов час поговорити про це докладно.
    Стілець може порушуватися не тільки при захворюваннях кишечнику (що було б досить логічно), але й при проблемах зі шлунком, печінкою, підшлунковою залозою і т.д. У цих випадках характер порушень залежить від інтенсивності секреції травних соків, які обробляють їжу. Якщо шлунок виділяє занадто багато травного соку, то хворих найчастіше турбують запори. Такий стан зустрічається при гастриті з підвищеною секреторною активністю й при виразці шлунку, яка дуже часто сполучається з надлишковим виробленням соляної кислоти. Порушення стільця при цьому, як правило, виражене не дуже яскраво. Стільця може не бути 2 або максимум 3-4 дня. Однак у період вираженого загострення захворювання відсутність дефекації може стати однієї з основних скарг поряд з болями. Деякі пацієнти скаржаться на тижневу відсутність стільця, що звичайно ж виявляє виражений психологічний вплив. При виразці шлунку запори часто сполучаються з болями по ходу товстої кишки (частіше – у нижніх відділах живота, ліворуч або праворуч). Пояснити це просто: кислий шлунковий вміст, потрапляючи в кишечник, дратує його стінки, у результаті чого виникають спазми. Крім того, що виникає затримка стільця, може різко зменшуватися і його кількість. Вихідні маси приймають вид овечого калу, стають убогими й рідко відходять.
    При захворюваннях шлунку зі зниженим виробленням шлункового соку ( при хронічних довгостроково поточних гастритах, пухлинах шлунку), навпаки, стілець частішає, тобто, говорячи попросту, з’являється понос. Це пов’язане з тим, що їжа недостатньо обробляється соками й надходить у кишечник практично в первісному виді. Коли ми говоримо про понос, то в першу чергу маємо на увазі частішання дефекації до 2-3 раз у добу, що звичайно ж не є нормою. Ніяких домішок у калі при цьому звичайно не буває, кількість його не збільшується.
    Хворі із захворюваннями шлунку можуть скаржитися на так званий нестійкий стілець. При цьому епізоди виражених запорів чергуються з поносами. Це обумовлене нестійкою секрецією шлункового соку.
    Однак все-таки порушення стільця найбільше характерно для захворювань кишечнику. Адже саме цей відділ травної трубки відповідальний за переварювання, усмоктування й остаточне формування калових мас.
    Для захворювань кишечнику характерні різні порушення. При запаленні тонкої кишки ( при хронічному ентериті) стілець має тенденцію до частішання. Хворих найчастіше турбують саме поноси (або діарея), тобто часте спорожнювання кишечнику з виділенням неоформлених калових мас. Звичайно це відбувається 2-3 рази в день, іноді й частіше (тому може виникнути підозра на кишкову інфекцію). Стілець при ентериті звичайно рясний, не рідкий, але й неоформлений, має вигляд кашки золотаво-жовтого кольору. На відміну від болю, позиви на низ виникають майже відразу після їжі ( через 20—30 хв.), а можуть виникнути й під час приймання їжі. Супроводжуються ці позиви сильним гурчанням і переливанням у животі, що пов’язане з різким посиленням роботи тонкої кишки.
    Цікаво!
    При ентериті досить часто відзначається чітка залежність порушення стільця від приймання певних продуктів. Наприклад, деякі пацієнти страждають від нестерпності коров’ячого млока, після приймання якого в їжу стілець різко частішає.
    Загострення хронічного ентериту з розвитком діареї також може провокуватися прийманням гострої, рясно приправленої, смаженої їжі, переїданням, прийманням алкоголю й холодних газованих напоїв. У період ремісії, тобто відсутності яскравого запалення, стілець може бути абсолютно нормальним.
    При хронічних запальних процесах у товстій кишці також може виникати порушення дефекації. Стілець носить нестійкий характер: запори чергуються з поносами. Набагато рідше хворі скаржаться тільки на запори або тільки на поноси. При запорах кал має вигляд овечого: він дуже сухий і виділяється невеликими порціями, іноді з домішкою крові або слизу. Однак найчастіше при загостренні коліту виникають поноси, при яких, на відміну від ентериту, стілець може бути до 10—15 раз у добу. Відходу калу часто передують сильні перейми подібні болі в низу живота, гурчання й почуття переливання в животі через надлишок газів.
    При функціональних порушеннях у товстій кишці, наприклад при синдромі роздратованої товстої кишки (яким, до речі, зараз страждає більша частина населення в силу стресів), стілець порушується убік запорів. При цьому часто вони викликаються так званими психогенними причинами, наприклад неможливістю або небажанням ходити в туалет на роботі. При цьому можуть виникнути виражені запори. Спорожнювання кишечнику видасться неповним, незадовільним.
    При геморої, що супроводжується анальною тріщиною, через найсильніші болі виникає рефлекторний спазм м’язів прямої кишки, а іноді пацієнти насильно втримуються від походів у туалет, тому що бояться цих болів. У результаті виникає запор


Автор: ukrix | Відгуки: 0 | Перегляди: 4124 | 27/06/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Храп збільшує ризик багатьох захворювань
Храп - річ вкрай неприємна для навколишніх. Ділити постіль із хропуном чоловіком - це значить позбавляти себе як мінімум двох годин повноцінного сну щоночі. За твердженням англійських учених, храп подружжя ...

Автор: ukrix |Відгуки:1 | Перегляди:2541 | 10/03/2013 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Алергія на амброзію
У давньогрецькій міфології амброзія – їжа богів, що дає вічну молодість і безсмертя. Рослина, яку називають амброзією – небезпечний бур’ян, через який на його батьківщині, у Північній Америці закривають на карантин цілі штати

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3181 | 12/05/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Як буди багатодітним татом
Ще років 10 тому народження другої дитини, не говорячи вже про третю або четверту, прирівнювалося до справжнього батьківського подвигу.

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3034 | 09/11/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Секрети здоров’я із усього світу. Північ
Як словосполучення «нордичний характер» означає стійкість, так і нордичне здоров’я — це якийсь абсолют. І немудро, адже клімат на Півночі таки твердий, і вижити могли тільки абсолютно здорові, «морозотривкі...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3267 | 11/09/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Вимисли й правда про воду, яку можна вживати без шкоди людському організму
- Не вірите мені, можете спробувати поливати квіти в будинку тільки лише кип’яченою водою. Подивитеся, у яку зневіру вони незабаром прийдуть. Або котика свого спробуйте напувати кип’яченою водою. Побачите, що з його зубами трапиться...

Автор: ukrix |Відгуки:1 | Перегляди:3373 | 16/09/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину