Главная
1931   2011-12   11-12   219.   services   запальний   healthy   проблем   Learn   miss   мастера   Love   109.   nesvit   href=   121.   банкротство   вугрі   reader   обличчя   ярослав   food   гіпоплазія   WRITE   «ранній  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Маленькі хитрощі
Вітаміни
Вагітність та пологи
Вакцинація
Гінекологія
Жіночі захворювання
Жіночі хвороби
Зір та очі
Захворювання
Захворювання тварин
Захворювання шкіри
Зуби та ясна
Ліки та їх властивості
Маленькі хитрощі
Народна медицина
Невралгія
Нетрадиційна медицина
Перша допомога
Пластична хірургія
Профілактика захворювань
Різне про медицину
Сезонні захворювання
Статеві відносини
Стоматологія
Суглоби та кістки
Цікаві факти
Чоловічі питання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Цілющі сили збалансованого харчування 
Як продовжити чоловічий оргазм 
Де придбати двері й хто б їх встановив 
Молочні зуби лікувати чи ні 
Культ паління виявився фальшивкою 
Одеколон самий дорогий парфум 
Троє в постелі 
Рівень дитячої смертності скорочується 
Міжкімнатні двері. Типи покриттів для дверей 
Фітнес - секрети для ідеального тіла 
ЛЕКЦИЯ 7. СИСТЕМА ПЛАНИРОВАНИЯ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬСКОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ 
Меблювання невеликої прямокутної кухні  
Гроші в сучасному світі 
Великі проблеми маленьких дівчаток 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
ПРОГРАМА зовнішнього незалежного оцінювання з математики  
Должностная инструкция эстетиста в массажном салоне 
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Різне про медицину
Порушення стільця
Порушення стільця.
    Практично всі хворі з недугами шлунково-кишкового тракту скаржаться на розлад стільця. При цьому порушення можуть бути виражені нас...


Порушення стільця.
    Практично всі хворі з недугами шлунково-кишкового тракту скаржаться на розлад стільця. При цьому порушення можуть бути виражені настільки, що буквально вимотують нещасних страждальців.
    Коли ми розглядали будову й функції кишечнику, уже небагато торкнулися цієї проблеми. Тому вам потрібно повернутися небагато назад і ще раз перечитати даний розділ, щоб не упустити важливі деталі. Однак тепер прийшов час поговорити про це докладно.
    Стілець може порушуватися не тільки при захворюваннях кишечнику (що було б досить логічно), але й при проблемах зі шлунком, печінкою, підшлунковою залозою і т.д. У цих випадках характер порушень залежить від інтенсивності секреції травних соків, які обробляють їжу. Якщо шлунок виділяє занадто багато травного соку, то хворих найчастіше турбують запори. Такий стан зустрічається при гастриті з підвищеною секреторною активністю й при виразці шлунку, яка дуже часто сполучається з надлишковим виробленням соляної кислоти. Порушення стільця при цьому, як правило, виражене не дуже яскраво. Стільця може не бути 2 або максимум 3-4 дня. Однак у період вираженого загострення захворювання відсутність дефекації може стати однієї з основних скарг поряд з болями. Деякі пацієнти скаржаться на тижневу відсутність стільця, що звичайно ж виявляє виражений психологічний вплив. При виразці шлунку запори часто сполучаються з болями по ходу товстої кишки (частіше – у нижніх відділах живота, ліворуч або праворуч). Пояснити це просто: кислий шлунковий вміст, потрапляючи в кишечник, дратує його стінки, у результаті чого виникають спазми. Крім того, що виникає затримка стільця, може різко зменшуватися і його кількість. Вихідні маси приймають вид овечого калу, стають убогими й рідко відходять.
    При захворюваннях шлунку зі зниженим виробленням шлункового соку ( при хронічних довгостроково поточних гастритах, пухлинах шлунку), навпаки, стілець частішає, тобто, говорячи попросту, з’являється понос. Це пов’язане з тим, що їжа недостатньо обробляється соками й надходить у кишечник практично в первісному виді. Коли ми говоримо про понос, то в першу чергу маємо на увазі частішання дефекації до 2-3 раз у добу, що звичайно ж не є нормою. Ніяких домішок у калі при цьому звичайно не буває, кількість його не збільшується.
    Хворі із захворюваннями шлунку можуть скаржитися на так званий нестійкий стілець. При цьому епізоди виражених запорів чергуються з поносами. Це обумовлене нестійкою секрецією шлункового соку.
    Однак все-таки порушення стільця найбільше характерно для захворювань кишечнику. Адже саме цей відділ травної трубки відповідальний за переварювання, усмоктування й остаточне формування калових мас.
    Для захворювань кишечнику характерні різні порушення. При запаленні тонкої кишки ( при хронічному ентериті) стілець має тенденцію до частішання. Хворих найчастіше турбують саме поноси (або діарея), тобто часте спорожнювання кишечнику з виділенням неоформлених калових мас. Звичайно це відбувається 2-3 рази в день, іноді й частіше (тому може виникнути підозра на кишкову інфекцію). Стілець при ентериті звичайно рясний, не рідкий, але й неоформлений, має вигляд кашки золотаво-жовтого кольору. На відміну від болю, позиви на низ виникають майже відразу після їжі ( через 20—30 хв.), а можуть виникнути й під час приймання їжі. Супроводжуються ці позиви сильним гурчанням і переливанням у животі, що пов’язане з різким посиленням роботи тонкої кишки.
    Цікаво!
    При ентериті досить часто відзначається чітка залежність порушення стільця від приймання певних продуктів. Наприклад, деякі пацієнти страждають від нестерпності коров’ячого млока, після приймання якого в їжу стілець різко частішає.
    Загострення хронічного ентериту з розвитком діареї також може провокуватися прийманням гострої, рясно приправленої, смаженої їжі, переїданням, прийманням алкоголю й холодних газованих напоїв. У період ремісії, тобто відсутності яскравого запалення, стілець може бути абсолютно нормальним.
    При хронічних запальних процесах у товстій кишці також може виникати порушення дефекації. Стілець носить нестійкий характер: запори чергуються з поносами. Набагато рідше хворі скаржаться тільки на запори або тільки на поноси. При запорах кал має вигляд овечого: він дуже сухий і виділяється невеликими порціями, іноді з домішкою крові або слизу. Однак найчастіше при загостренні коліту виникають поноси, при яких, на відміну від ентериту, стілець може бути до 10—15 раз у добу. Відходу калу часто передують сильні перейми подібні болі в низу живота, гурчання й почуття переливання в животі через надлишок газів.
    При функціональних порушеннях у товстій кишці, наприклад при синдромі роздратованої товстої кишки (яким, до речі, зараз страждає більша частина населення в силу стресів), стілець порушується убік запорів. При цьому часто вони викликаються так званими психогенними причинами, наприклад неможливістю або небажанням ходити в туалет на роботі. При цьому можуть виникнути виражені запори. Спорожнювання кишечнику видасться неповним, незадовільним.
    При геморої, що супроводжується анальною тріщиною, через найсильніші болі виникає рефлекторний спазм м’язів прямої кишки, а іноді пацієнти насильно втримуються від походів у туалет, тому що бояться цих болів. У результаті виникає запор


Автор: ukrix | Відгуки: 0 | Перегляди: 3993 | 27/06/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Якщо чорний кіт дорогу перейде
Ця мила свійська тварина в повір’ях багатьох народів наділялася надприродною магічною силою, символізуючи хитрість, обман і диявольську спритність.

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2925 | 25/03/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Мозолі й натоптиші - літні проблеми!
Улітку нам особливо важливо, щоб ноги виглядали охайно й акуратно. Ми вибираємо відкрите взуття, яке робить жіночу ніжку привабливою, а ходу - легкою. Однак, якщо на ногах з’явилися мозолі, навіть саме улюблене ...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:4267 | 11/09/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Підготовка до обстеження, що потрібно знати
Турбота про здоров’я неможлива без медичних обстежень....

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2656 | 10/03/2013 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
14 китайських товарів для дітей небезпечні
Більш чверті товарів для дітей, зроблених у китайській провінції Гуандун, визнані небезпечними для здоров’я. До такого висновку прийшла урядова комісія, що інспектувала виробництво дитячих товарів, передають ...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2612 | 25/02/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Гастрити
Гастрити.
    Що ж таке гастрит? Лікарі визначають це захворювання як запалення слизуватої оболонки шлунку з порушенням функцій органа. При гастриті поруш ...

Автор: ukrix |Відгуки:1 | Перегляди:2652 | 27/06/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину