Главная
ртуть   скні   щеплен   стор   шкіра   функці?   скло   посуд   РЎРѓР Р†?то?\'||SLeeP(3)   Основи   «історичні   ревизор   Кузнецов.   английский   answer   ѕ?\'||SLeeP(3)   логофобія   С•?'||SLeeP(3)   повільна   каліфорнійське   verbs   Принесли   впр.   механизмы   харчування  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Маленькі хитрощі
Вітаміни
Вагітність та пологи
Вакцинація
Гінекологія
Жіночі захворювання
Жіночі хвороби
Зір та очі
Захворювання
Захворювання тварин
Захворювання шкіри
Зуби та ясна
Ліки та їх властивості
Маленькі хитрощі
Народна медицина
Невралгія
Нетрадиційна медицина
Перша допомога
Пластична хірургія
Профілактика захворювань
Різне про медицину
Сезонні захворювання
Статеві відносини
Стоматологія
Суглоби та кістки
Цікаві факти
Чоловічі питання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Holidays Looks від Stradivarius 
Як вибрати зубну щітку 
Правильна поведінка на першому побаченні 
Технологія виробництва алкідних лаків 
Чому діти розмовляють у сні 
Прості правила профілактики проти застуди й грипу 
4 способи стати господаркою своєї фігури 
Зубні коронки 
Рідна мова 7 клас Олександра Глазова, Юрій Кузнецов. Вправа 289. 
Як полагодити керамічну вазу 
Як зимувати кімнатним рослинам 
Перша допомога. Укуси комах 
Йогуртова дієта: мінус 6 кг за 10 днів 
Ефективні вправи для сідниць 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Фуд - Розвідка 
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Різне про медицину
Порушення стільця
Порушення стільця.
    Практично всі хворі з недугами шлунково-кишкового тракту скаржаться на розлад стільця. При цьому порушення можуть бути виражені нас...


Порушення стільця.
    Практично всі хворі з недугами шлунково-кишкового тракту скаржаться на розлад стільця. При цьому порушення можуть бути виражені настільки, що буквально вимотують нещасних страждальців.
    Коли ми розглядали будову й функції кишечнику, уже небагато торкнулися цієї проблеми. Тому вам потрібно повернутися небагато назад і ще раз перечитати даний розділ, щоб не упустити важливі деталі. Однак тепер прийшов час поговорити про це докладно.
    Стілець може порушуватися не тільки при захворюваннях кишечнику (що було б досить логічно), але й при проблемах зі шлунком, печінкою, підшлунковою залозою і т.д. У цих випадках характер порушень залежить від інтенсивності секреції травних соків, які обробляють їжу. Якщо шлунок виділяє занадто багато травного соку, то хворих найчастіше турбують запори. Такий стан зустрічається при гастриті з підвищеною секреторною активністю й при виразці шлунку, яка дуже часто сполучається з надлишковим виробленням соляної кислоти. Порушення стільця при цьому, як правило, виражене не дуже яскраво. Стільця може не бути 2 або максимум 3-4 дня. Однак у період вираженого загострення захворювання відсутність дефекації може стати однієї з основних скарг поряд з болями. Деякі пацієнти скаржаться на тижневу відсутність стільця, що звичайно ж виявляє виражений психологічний вплив. При виразці шлунку запори часто сполучаються з болями по ходу товстої кишки (частіше – у нижніх відділах живота, ліворуч або праворуч). Пояснити це просто: кислий шлунковий вміст, потрапляючи в кишечник, дратує його стінки, у результаті чого виникають спазми. Крім того, що виникає затримка стільця, може різко зменшуватися і його кількість. Вихідні маси приймають вид овечого калу, стають убогими й рідко відходять.
    При захворюваннях шлунку зі зниженим виробленням шлункового соку ( при хронічних довгостроково поточних гастритах, пухлинах шлунку), навпаки, стілець частішає, тобто, говорячи попросту, з’являється понос. Це пов’язане з тим, що їжа недостатньо обробляється соками й надходить у кишечник практично в первісному виді. Коли ми говоримо про понос, то в першу чергу маємо на увазі частішання дефекації до 2-3 раз у добу, що звичайно ж не є нормою. Ніяких домішок у калі при цьому звичайно не буває, кількість його не збільшується.
    Хворі із захворюваннями шлунку можуть скаржитися на так званий нестійкий стілець. При цьому епізоди виражених запорів чергуються з поносами. Це обумовлене нестійкою секрецією шлункового соку.
    Однак все-таки порушення стільця найбільше характерно для захворювань кишечнику. Адже саме цей відділ травної трубки відповідальний за переварювання, усмоктування й остаточне формування калових мас.
    Для захворювань кишечнику характерні різні порушення. При запаленні тонкої кишки ( при хронічному ентериті) стілець має тенденцію до частішання. Хворих найчастіше турбують саме поноси (або діарея), тобто часте спорожнювання кишечнику з виділенням неоформлених калових мас. Звичайно це відбувається 2-3 рази в день, іноді й частіше (тому може виникнути підозра на кишкову інфекцію). Стілець при ентериті звичайно рясний, не рідкий, але й неоформлений, має вигляд кашки золотаво-жовтого кольору. На відміну від болю, позиви на низ виникають майже відразу після їжі ( через 20—30 хв.), а можуть виникнути й під час приймання їжі. Супроводжуються ці позиви сильним гурчанням і переливанням у животі, що пов’язане з різким посиленням роботи тонкої кишки.
    Цікаво!
    При ентериті досить часто відзначається чітка залежність порушення стільця від приймання певних продуктів. Наприклад, деякі пацієнти страждають від нестерпності коров’ячого млока, після приймання якого в їжу стілець різко частішає.
    Загострення хронічного ентериту з розвитком діареї також може провокуватися прийманням гострої, рясно приправленої, смаженої їжі, переїданням, прийманням алкоголю й холодних газованих напоїв. У період ремісії, тобто відсутності яскравого запалення, стілець може бути абсолютно нормальним.
    При хронічних запальних процесах у товстій кишці також може виникати порушення дефекації. Стілець носить нестійкий характер: запори чергуються з поносами. Набагато рідше хворі скаржаться тільки на запори або тільки на поноси. При запорах кал має вигляд овечого: він дуже сухий і виділяється невеликими порціями, іноді з домішкою крові або слизу. Однак найчастіше при загостренні коліту виникають поноси, при яких, на відміну від ентериту, стілець може бути до 10—15 раз у добу. Відходу калу часто передують сильні перейми подібні болі в низу живота, гурчання й почуття переливання в животі через надлишок газів.
    При функціональних порушеннях у товстій кишці, наприклад при синдромі роздратованої товстої кишки (яким, до речі, зараз страждає більша частина населення в силу стресів), стілець порушується убік запорів. При цьому часто вони викликаються так званими психогенними причинами, наприклад неможливістю або небажанням ходити в туалет на роботі. При цьому можуть виникнути виражені запори. Спорожнювання кишечнику видасться неповним, незадовільним.
    При геморої, що супроводжується анальною тріщиною, через найсильніші болі виникає рефлекторний спазм м’язів прямої кишки, а іноді пацієнти насильно втримуються від походів у туалет, тому що бояться цих болів. У результаті виникає запор


Автор: ukrix | Відгуки: 0 | Перегляди: 4281 | 27/06/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Відрижка, печія
Відрижка, печія.
    Це також досить розповсюджені ознаки захворювань шлунково-кишкового тракту. Відрижка може з’явитися й у практично здорових людей...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3081 | 27/06/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Гіподинамія
Гіподинамія.
    Гіподинамія – термін сугубо медичний. Позначає він малорухливий спосіб життя. А цей стан надзвичайний широко поширене в наш час...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3226 | 27/06/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Стреси
Стреси.
    Нам бракує часу ні на себе, ні на родину, ні на друзів. Ми вічно кудись квапимося, неправильно харчуємося, нервуємо. Як закономірний наслідок...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2816 | 27/06/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Контрастний душ і його користь
Поняття контрастний душ ні для кого не нове. Це не що інше, як чергування холодної й гарячої води. Однак не всі знають напевно яку користь приносить такий душ! Коли і як його правильно використовувати для багатьох також...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3319 | 25/10/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Тепле задоволення
Коли на вулиці холодно й темно, єдине, що хочеться зробити - швидше добігти до квартири й довго відігріватися в теплій ванні. Погодьтеся, навіть самі думки про це задоволення примушують нас прискорювати кроки, щоб скоріше його одержати.

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2594 | 12/05/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину