Главная
корисн   дитини   профілактика   приправи   зубами   класс   овочевий   WHAT   Ворон,   преса   навколо   осмомисл   енергія   ПОРУШЕНН?   Часть   алгебр?   патент   провізорні   Прищ?   відділу   візитн   103.   120.   exercise   лікуванн?  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Маленькі хитрощі
Вітаміни
Вагітність та пологи
Вакцинація
Гінекологія
Жіночі захворювання
Жіночі хвороби
Зір та очі
Захворювання
Захворювання тварин
Захворювання шкіри
Зуби та ясна
Ліки та їх властивості
Маленькі хитрощі
Народна медицина
Невралгія
Нетрадиційна медицина
Перша допомога
Пластична хірургія
Профілактика захворювань
Різне про медицину
Сезонні захворювання
Статеві відносини
Стоматологія
Суглоби та кістки
Цікаві факти
Чоловічі питання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Дитячі суміші, труднощі вибору Частина 1 
Дизайн будинку та стильові напрями при розробці дизайну будинку. 
Укладання волосся феном, створення стилю своїми руками 
Ваша родина, енергія любові або ненависті 
Підготовка до зачаття 
Кухня економ класу й меблі для неї  
Рівень дитячої смертності скорочується 
Екстрена профілактика при незахищеному статевому акті 
Шкідливі продукти як одержати користь від їхнього вживання 
Чарівний мед 
Alla Nesvit English 8 class (Алла Несвіт, Англійська мова, 8 клас) 
Основы маркетинговой работы 
Як схуднути взимку. Грейпфрутова дієта. 
Макіяж для круглих очей як, зробити круглі очі виразніше 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Фуд - Розвідка 
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Різне про медицину
Стреси
Стреси.
    Нам бракує часу ні на себе, ні на родину, ні на друзів. Ми вічно кудись квапимося, неправильно харчуємося, нервуємо. Як закономірний наслідок...


Стреси.
    Нам бракує часу ні на себе, ні на родину, ні на друзів. Ми вічно кудись квапимося, неправильно харчуємося, нервуємо. Як закономірний наслідок розвивається хронічний стрес, який багато сучасних учених уважають головним винуватцем таких захворювань, як виразкова хвороба, підвищення артеріального тиску, головні болі й ін.
    Установлене, що більшість людей, які несуть хоча б мінімальну відповідальність на роботі, страждають від періодично виникаючих або постійних стресових ситуацій. Звичайно, у невеликих кількостях подібний стан мобілізує нас у таких екстремальних ситуаціях, як напад бандитів, пожежа в будинку, що відбувається на очах нещастя й ін. Запускаються універсальні для всіх живих істот механізми, які мобілізують захисні сили організму на боротьбу з обстановкою,що склалася. У людини розширюються зіниці, щоб краще бачити небезпеку, підвищується тиск і прискорюється пульс, щоб тканини краще забезпечувалися кров’ю, посилено скорочуються м’язи. Викидається величезна кількість різних біологічно активних речовин, дія яких спрямовано на підвищення рівня обмінних процесів. Мозок моментально оцінює ситуацію й приймає оптимальне в цьому випадку рішення: бігти, битися, допомагати, рятувати й ін.
    Саме стрес протягом тисячоріч допомагав людині виживати в екстремальних і незвичайних ситуаціях, вирощувати потомство, домагатися успіху.
    Однак абсолютно протилежна ситуація складається в тих випадках, коли стресові умови переслідують постійно, змушуючи раз за разом поринати в переживання неприємних відчуттів. Розвивається так званий хронічний стрес, коли із захисного механізму процес перетворюється у хворобливий стан. Для сучасної людини це не є чимсь унікальним і неординарним так само, що як і став модним останнім часом синдром хронічної утоми.
    Цікаво!
    Робота травної системи, як дзеркало, відбиває наше відношення до навколишнього оточення й ситуації,що склалася. Якщо людина усім задоволена, у неї немає проблем, то шлунок і кишечник працюють, як годинник, непомітно для організму. Але якщо ситуація здобуває негативне фарбування, то з’являються збої в роботі травного тракту. Якщо стресова ситуація не проходить, то ці розлади з короткочасних переходять у стійкі порушення, які вже вимагають пильної до себе уваги й відповідного лікування.
    Усі захисні механізми, які в нормі повинні допомагати організму, виснажуються або їхня дія змінюється: замість користі вони починають приносити тільки шкоду. І саме в цей момент починають проявлятися всі ті хвороби, які до цього минулого сховані або не заподіювали занепокоєння. Людина починає постійно страждати від простудних захворювань, тому що знижується імунітет, головного болю (адже мозку постійно не вистачає кисню, він напружується для рішення непосильних завдань), починає поболювати серце. Але найчастіше виникають проблеми з боку шлунково-кишкового тракту.
    Найкраще вплив хронічних і тривалих стресових ситуацій на роботу органів травлення можна побачити на дітях. Адже найчастіше проблеми зі шлунком або кишечником починають проявлятися, на жаль, саме в шкільному віці, коли на дитину навалюється величезний вантаж проблем і з’являється відповідальність. Для дітей характерна дуже тонка психічна організація. Ніколи заздалегідь не можна передбачити, яку реакцію в дитини викличе та або інша ситуація, сказана фраза. Сучасна школа змушує їх жити в прискореному ритмі. Розклад часом складений таким чином, що дитина виявляється вдома тільки ввечері, тоді як іде в школу рано ранком. Великі розумові навантаження, психоемоційна перенапруга й складний для підлітка перехідний вік змушують раз за разом випробовувати стресові ситуації. Згодом цей стан стає хронічним, і дитина вже не може за звичайні вихідні відновити свої захисні сили. Особливо якщо враховувати, що у вільні дні сучасний школяр знову ж вчиться в репетиторів. Крім цього, діти в школі практично не харчуються, тому що в їдальні немає можливості повноцінно пообідати. Дитина цілий день сидить у школі голодною або перекушує на ходу шоколадкою.
    Зрештою мати зауважує, що її дитина починає часто боліти простудними захворюваннями, стає дратівливою і нервує по дрібницях, у неї все частіше болить живіт. Дитина попадає в лікарню, де після обстеження з’ясовується, що всьому провиною не просто гастрит (яким, до речі, страждає більша половина населення земної кулі), а повноцінна виразка.
    Раніше такі захворювання, як хронічний холецистит, виразкова хвороба шлунку й дванадцятипалої кишки, хронічні запальні захворювання кишечнику, уважалися долею дорослих людей, але ніяк не дітей. А зараз ці хвороби різко «омлодилися» і зустрічаються в підлітків майже так само часто, як у їхніх батьків. Це можна вважати закономірним наслідком нездорового способу життя, тих вимог, які пред’являє суспільство до сучасної людини


Автор: ukrix | Відгуки: 0 | Перегляди: 2817 | 27/06/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Що таке клімакс і, як його вчасно визначити в домашніх умовах
У житті кожної жінки в певному віці наступає досить складний час, пов’язаний із природньою гормональною перебудовою організму.

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:4064 | 07/09/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Знімаємо утому
Після важкого робочого дня ми виглядаємо на кілька років старше, чим записане в паспорті. Коли недолік сну, часті поїздки й стрес збираються разом, прогнати їх може тільки комплексний підхід і відразу трохи...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2660 | 28/04/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Як зробити всі домашні справи
Зони квартири і так, розбийте вашу квартиру (будинок) на 5 зон. Щотижня ми працюємо в новій зоні. Щомісяця ми повторюємо прибирання всіх зон. Якщо Ви вперше почали роботу із зоною, почніть із того, щоб протягом 15 хвилин ...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2623 | 18/03/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Нейтрофіли
Кров людини має багато функцій, одна з них - захисна, яку здійснюють клітини білої крові - лейкоцити. Окремі види лейкоцитів виконують свою роботу із захисту організму від інфекції. Усі разом вони являють...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:4879 | 03/04/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Чому небезпечні сонцезахисні креми
Наука досить переконливо довела, що надлишок ультрафіолетового випромінювання (УФ) викликає передчасне старіння й рак шкіри (включаючи найнебезпечнішу його форму — меланому). Тому й у Європі й у США люди тепер...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3477 | 16/09/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину