Главная
спосіб   Take   донбасс   лікуванн   літн   Урок?   відносин   монома   пологи   тварин?   Перерва   безпека   оцінюван?   захворювань   астма   exercise   103.   href=   данія   vegetable   грудного   своєрідність   преса   завдань   с•?'||sleep(3)  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Акваріумістика
Декоративні квіти
Кімнатні рослини
Садівництво
Танці
Фото, відео
Здоров'я, медицина, захворювання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Алгебра 8 класс А. Г. Мерзляк, В.Б Полонский, М. С. Якир (для русских школ). № 31 
ЛІПОЄВА КИСЛОТА 
Diesel Black Gold - весна 2011 
Колготки й панчохи осінь-зима 2011-2012 
Mіфи про сімейне життя, а як насправді 
Аксесуари 2011 не зливатися з юрбою 
На зустріч Новому Року 
Догляд за насадженнями суниці 
Гарячі бутерброди  
Як захотіти схуднути 
Герпес - чи можна його перемогти 
Одяг по каталогах, помилки, яких можна уникнути 
Саркома 
Протеїновий коктейль 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Фуд - Розвідка 
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Кімнатні рослини
Букет по настрою
Квіти, безсумнівно, прикрасять святковий стіл, якщо ви дотримуєте двох правил. По-перше, квіткове оздоблення стола, посуд і обстановка повинні гармонійно сполу...


Квіти, безсумнівно, прикрасять святковий стіл, якщо ви дотримуєте двох правил. По-перше, квіткове оздоблення стола, посуд і обстановка повинні гармонійно сполучатися за формою й кольором. А по-друге, декоруючи стіл, потрібно обов’язково простежити, щоб квіти, їх листи й стебла не закривали приладів. Букети й за формою, і по кольору мають своє призначення. Круглими букетами оформляють звичайно зал для врочистих приймань і ушановування гостей. Їх становлять так, щоб квіти були видні з усіх боків. Перед тим як зібрати квіти в круглий букет, їх спочатку групують по розмірах і лініям стебел. Пряме і довге стебло ставлять, у центрі, більш вигнуті — з боків. Квіти розвертають так, щоб вони не були повернені усередину букета. Стебла не повинні перетинатися, щоб не створювати безладдя. Зелень для аранжування розташовують усередині й навколо букета.
   Однобічні букети становлять із квітів зі стеблами різної довжини, щоб була заповнена тільки зовнішня сторона букета. Довгі стебла встановлюють позаду, короткі — попереду. Центр букета, як правило, заповнюють квітами більш яскравого фарбування. Однобічні букети можуть бути невеликими — настінними, великими ювілейними, святковими. Ювілейні букети звичайно врочисті й строго гарні. Кращі квіти для них — троянди, гладіолуси, гвоздики, білі крупно квіткові хризантеми, лілії з гілками зелені.
   Букети для дружніх зустрічей повинні бути невеликими, легкими, складеними із квітів яскравих тонів: червоних, блакитних, білих, жовтогарячих, фіолетових; вони символізують дружбу, тепло, привітність.
   Букети до дня народження, до свята 8Березня, із приводу новосілля, захисту диплома або дисертації становлять із троянд, гвоздик і інших квітів різних відтінків. Бажане — улюблених тими, кому вони призначені.
   У мистецтві оформлення букета існує безліч напрямків і шкіл. От, наприклад, стиль помпадур. Цей вишуканий історичний букет прийшов до нас із епохи рококо. У підвісному кашпо складіть пишну композицію із троянд, злаків, листів традесканції, плодів барбарису або дрібних хризантем (дубків). В основі букета — троянди, розташовані двома рядами. Інші рослини розташовуйте довільно, як підказує смак. Вони складуть тло для троянд-красунь. Такий букет парадний, гарний для настінної композиції, особливо у святковий день.
   Однак нам більше по душі невеликі букети простої вільної форми. Їхнє складання важко сьогодні представити без впливу ікебани — японської школи аранжування квітів, що виникла в XII—XIII століттях.
   Ікебана вимагає, щоб у букеті не губилася краса жодної квітки. Їх береться небагато, кожний обробляється, усе зайве зрізується, галузям надається потрібний напрямок, квіти розташовуються асиметрично й мають різну довжину. В основі букета три квітки, поставлені під кутом до вертикальної осі. Можливі комбінації різних квітів і рослин, фруктів, каменів, сухих галузей і навіть пір’я. Квіти й галузі у японському букеті несуть у собі символічний зміст.
   Популярні чотири варіанти букетів, складених у стилях найпоширеніших напрямків японської школи: чока, неджера, морібан і рікка.
   Основну композицію доповнюйте сезонними рослинами або ж сухими галузями. Наприклад, пізньою осінню й узимку — калікою, бересклетом, хвойними гілками, сніжноягідником. Але не захоплюйтеся великою кількістю квітів. Помніть, що головна заповідь ікебани — через мінімум рослин виразити свій настрій, відношення до природи.
   Засвоївши основні принципи аранжування, ви зможете вільно імпровізувати самі. Складіть, наприклад, невибагливий букет з одних квіткових голівок, покладених у плоске блюдо. Це можуть бути жоржини , хризантеми. Додайте до них гілки аспарагуса або папороті, поставте на низенький журнальний столик, і у вашому буденнім житті з’явиться святковий оазис. Або такий варіант: беріть невеликий плетений кошичок, вставте в нього скляну банку з єдиною трояндою або гвоздикою, доповните гілочкою традесканції або плюща — готова скромна, витончена композиція.
   Тип вази також має значення в японському букеті. Строкаті і яскраві гарні самі по собі як деталь інтер’єру. Квіти ж у них губляться, стають непомітними. Вибирайте вази, горщики, кашпо приглушених тонів: сірого, білого, кольору обпаленої глини, можна чорні. Елегантні й невибагливі скляні посудини.
   Закріплюються квіти за допомогою різних пристосувань, наприклад, металевих наколок. Їх можна придбати в магазинах. Покладете наколку на дно плоскої вази або блюда, залийте водою, щоб стебла в підставі букета були занурені в неї. Якщо немає наколки, використовуйте моток м’якого дроту.
   Стійкість рослинам у вазі надають пісок і дрібна галька. Насипте їх на дно, зміцните в цьому ґрунті квіти й постійно його воложіть. Вони простоять довго, як і у воді.
   Ще один спосіб зміцнення букета - використання ялинових гілочок. Наріжте їх шматочками сантиметрів по десять, щільно поставте в плоску посудину нарівні із краями. У високих ваз заповнюється гілками горловина. Тільки тут вони повинні небагато визирати з вази, як манжетка. Вставте квіти під будь-яким кутом - вони будуть триматися дуже міцно.
   Як зробити, щоб квіти довше збереглися? Гострим ножем (якщо стебло м’яке) або садовим секатором навскоси підріжте кінець стебла квітки під водою, щоб повітря не проникнуло в провідні судини стебла. Перед тим як ставити у вазу, дайте квітам «відпочити» і «набратися сил» — для цього поставте глибоко (по голівки) у злегка теплу, відстояну воду хоча б на годину. Вилучите всі прив’ялі й зайві листи: з ними випаровується багато вологи. Це особливо важливо для красиво квітучих чагарників. У рослин із твердим деревним стеблом перед зануренням у воду роздрібните кінці стебел на 3—5 см(потім, становлячи букет, відріжете роздроблені кінці під водою на потрібну довжину). Кінець товстих гілок, підрізавши, можна ще й розщепити на чотири частини, а ту частину гілки, яка буде перебувати під водою, подряпати гострою голкою На таке легке подряпування добре реагують айстри, гвоздики, іриси, календула (нігтики), маргаритки, дельфініум, волошки.
   У рослин, що виділяють молочний сік, і в хризантем, гербер, маків, поповника відразу після підрізування під водою обвуглюють зріз на полум’ї сірника або свічі. А можна просто опустити кінці стебел в окріп на 30—60 сек. залежно від товщини стебла. Робити це потрібно обережно, щоб пара не падала на листи й квіти. Їх слід обернути папером і відхилити убік від поверхні води. Після обробки квіти відразу ж ставлять у вазу з водою.
   Якщо вам хочеться, щоб бутони розкрилися швидше, додайте у воду камфорний спирт — не більше 0,5 чайної ложки на літр  води. Затримає зів’янення багатьох квітів додавання у воду цукру (квіти стануть повільніше розпускатися) — 0,5—1 чайна ложка цукру на літр води. Але врахуйте: у підсолодженій воді швидко розмножуються бактерії, тому її необхідно дезінфікувати антисептиками — додати кілька кристалів марганцевокислого калію, борної кислоти (0,1 г на літр води), шматочок деревного вугілля. Є квіти, що погано переносять цукор. Це конвалії, цикламени, амариліси.
   Живильні розчини можна приготувати, додавши у воду не тільки цукор, але й аспірин, небагато солі (сіль часто просто втирають у свіжий зріз, камелій, каллів).
   Якщо квіти трохи підв’яли (але не від того, що перецвіли, а просто «утомилися»), допоможіть ім. Знову підріжте стебла під водою, обляпайте чашечки квітів і листи, загорніть голівки в добре зволожений папір і поставте глибоко в злегка теплу воду. «Відпочивати» квітам добре вночі, особливо в цьому бідують троянди. Вийміть їх на ніч із вази й поставте глибоко у воду. Ранком, перед тем як повернути їх на місце, знову підріжте кінці стебел під водою.
   Дуже важлива для збереження життя зрізаних квітів і стадія зрізання - у бутонах, на пів розпуску або при повному розпуску. Зрізати квіти треба рано ранком або ввечері, вдень же — тільки при похмурій погоді.
   Георгіни зрізують не раніше, чим квітка розпуститься майже повністю. Порожні стебла після зрізання наповнюють водою й закривають ватяними ґнотиками — для додаткового харчування. Воду у вазі підкисляють оцтом (ст. ложка 9-процентного оцту на літр води, у жарку, суху погоду — 2 столові ложки). Замість оцту додають у воду аспірин (таблетка на літр води).
   Гладіолуси зрізують після розкриття одного-двох бутонів і у фазі пофарбованого бутона. Ту частину стебла, яка буде під водою, продряпують гострою голкою. Верхній бутон навіть можна відщипнути: це затримає розкриття нижніх бутонів, а виходить, квіти простоять довше.
   Лілії зрізують у фазі пофарбованих бутонів і коли розпуститься перша квітка. Опускають кінці стебел у гарячу воду (60 °З) на 2 хв. Лілії довше стоять, якщо вилучити тичинки.
   Гвоздики (ремонтантні й Шабо) обламують у на пів розпуску або в перший день цвітіння. У воду для них додають борну кислоту (0,1 г на літр води), найкраще стоять гвоздики у воді кімнатної температури, воду не слід часто міняти.
   Троянди обов’язково підрізають під водою, видаляють зайві листи й шипи, наливають у вазу добре відстояну (не менш 45 хв.) воду з додаванням аспірину. Японці рекомендують обпалити зріз троянд на вогні.
   Гербери, що мають волосисте стебло, не можна ставити глибоко у воду — більш ніж на третину стебла. Воду для гербер роблять солоною (чайна ложка солі на літр води). Ці квіти особливо болісно реагують на протяги.
    


Автор: ukrix | Відгуки: 3 | Перегляди: 2932 | 19/06/2012 Захоплення та хобі - Кімнатні рослини

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Цитрусовий сад на підвіконні
Як з’ясували вчені, у тканинах цитрусових рослин утримується більш 50 різних хімічних елементів, серед яких основні, біологічно важливі — аз...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:4048 | 19/06/2012 Захоплення та хобі - Кімнатні рослини
Фітодизайн кімнати
Кімнатні рослини створюють у приміщенні атмосферу затишку, без зелені будинок виглядає нудним і порожнім. Щоб рослини добре розвивалися, не заважали один одному ...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3000 | 19/06/2012 Захоплення та хобі - Кімнатні рослини
Як зимувати кімнатним рослинам
Питання не дозвільне. Будинок стає особливо затишним, коли за вікном холоднеча, а на підвіконні — квітник. Зростаючі в теплі й турботі цикламени, зігокактус...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2643 | 19/06/2012 Захоплення та хобі - Кімнатні рослини
Домашні рослини взимку. Доглядаємо правильно
Існує помилкова думка, начебто будь-яка рослина може рости в будь-якому приміщенні, треба її тільки поливати. Однак це не так. Кожна рослина - це свій організм із певними потребами й "...

Автор: ukrix |Відгуки:1 | Перегляди:3096 | 19/06/2012 Захоплення та хобі - Кімнатні рослини
Кімнатні рослини для підняття настрою
Деякі рослини здатні вдихнути життя в утомлену або розстроєну людину, вони радують уже однією своєю присутністю, не говорячи вже про яскраві квіти й ...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2707 | 19/06/2012 Захоплення та хобі - Кімнатні рослини