Главная
301.   2011-12   into   London   class   центр   exercise   Виділення   alison   358.   1.38   First   o.i.   lesson   А.А.   soup   1931   11-12   Фолікуліт   questions   информационной   «мезоліт»   correct   healthy   несвіт  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Акваріумістика
Декоративні квіти
Кімнатні рослини
Садівництво
Танці
Фото, відео
Здоров'я, медицина, захворювання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт ) 
Токсикоз що робити 
Методики раннього розвитку дітей 
Рятуємося від ГРВЗ народними засобами 
Maserati і Paco Rabanne провели спільну виставку 
Як виправити плоскостопість 
Що потрібно для походу в басейн? 
Классификация и функции складов в логистике 
Дієта по групі крові 
Alla Nesvit English 8 class (Алла Несвіт, Англійська мова, 8 клас) 
Настільний теніс 
Diesel Black Gold - весна 2011 
Ущільнення в грудях 
Авітаміноз, тримайся! 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
ПРОГРАМА зовнішнього незалежного оцінювання з математики  
Должностная инструкция эстетиста в массажном салоне 
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Садівництво
Багатоїдні шкідники
При описі кожної культури приводяться найпоширеніші хвороби й шкідники й заходи боротьби з ними для цієї культури, але є й загальні шкідники &...


При описі кожної культури приводяться найпоширеніші хвороби й шкідники й заходи боротьби з ними для цієї культури, але є й загальні шкідники &mdash ;багатоїдні. Серед них найбільш злісний — капустянка. У народі її називають земляний рак, вовчок, капустянка. Капустянка — велика крилата комаха, буро-коричневого кольору, бархатиста. Її передні ноги кінчаються великими зубцями, якими капустянка прокопує ґрунт, а роговими щелепами перегризає рослини. Капустянка дуже плідна, вона відкладає в травні від 200 до 400 яєць, з яких у червні виводяться личинки. Капустянка водиться в сирих місцях, але вишукує добре вгноєні ґрунти, що прогріваються, де й зимує в дорослому стані або у фазі личинок. Рано навесні вони проробляють ближче до поверхні ґрунту горизонтальні ходи, ушкоджує коріння, виїдають набрякле насіння, молоді сходи, а пізніше підгризають стебла, коренеплоди, бульби. Капустянка шкодить не тільки на відкритих ділянках, але й у парниках.
   Для боротьби з капустянкою навесні застосовують отруєні принади. Їх готовлять із розпарених зерен пшениці й кукурудзи, додають рослинну олію й перемішують із отрутохімікатами (50 г фосфіду цинку, або 25 г паризької зелені, або 70 г пасти арсенату кальцію на 1 кг сухого зерна). Принади закладають до посіву й висадження розсади в борозенки глибиною 3 см, витрачаючи до 10 г на 1 погонний метр, а в парники — на дно котловану, перед набиванням. Борозенки роблять і навколо парників, засипаючи в них нафталін або пісок, рясно просочені гасом, що відлякує капустянок.
   Якщо отрутохімікатів немає, у травні розкладають невеликі приманні купки зі свіжого гною, куди заповзає капустянка для відкладання яєць. Через 25—30 днів купи переглядають, капустянку і яйця спалюють.
   Деякі  аматори   затверджують, що розміщення зелених вільхових гілок на городі серед рослин на відстані 1,5 м одна від іншої — гарний захист від капустянок. Зав’ялі гілки заміняють свіжими.
   Восени на ділянці копають ями розміром 0,5x0,5 м, заповнюють їхнім теплим напівперепрілим  кінським гноєм, куди капустянки забираються на зимівлю. Пізно восени або рано навесні гній з ям вибирають капустянок знищують.
   Дротянки— личинки жука – луску на, що розвивається протягом декількох років. На другий-третій рік вони здобувають жовте блискуче фарбування. Відрізняються великою рухливістю тонкого, твердого тіла за що й одержали свою назву. Личинки знищують насіння, сходи, молоді рослини. Пізніше всвердлюються в бульби, коренеплоди, викликаючи їх загнивання при зберіганні. На городах з невеликою площею посіву дротянок можна виловлювати на принади, які розкладають у ґрунт перед посівом або посадкою. Для цього дрібні бульби картоплі або коренеплоди ріжуть, устромляють у них прутик довжиною 20—25 см і закопують у ґрунт на глибину 5—10 см, зрізом униз, на відстані 0,3—0,5 м один від іншого. Через один-два дні принади оглядають, вибирають з них дротянок і знищують. Після посіву або посадки принади розкладають знову, але уздовж рядків. Використовувати можна ті ж принади, зволоживши їх водою й обновивши зріз.
   Злизни особливо сильно поширюються й шкодять у дощовий час. Вони відкладають яйця під камені, у дернину, до кореневих шийок рослин і в інші вологі місця. Злизни вдень ховаються, а ввечері й уночі виповзають із притулків і ушкоджують рослини. У цей час і потрібно їх знищувати.
   Посіви запилюють сумішшю гашеного вапна з тютюновим пилом у рівних частинах (20 г на 1 кв. м) або грубною золою. Найбільш ефективне обприскування розчином купонного креоліну (100 г на 10 л води) при витраті 1 л на 1 кв. м. Зазначені обпилювання й обприскування проводять двічі з інтервалом 10—15 хвилин. Після першого злизни скидають уражену слизову шкурку й лише після другого гинуть.
   Найбільш прості й доступні заходи боротьби – розкладання на межах ділянки зволожених мішковин, рогіжок, шматків  фанери, джгутів із трави, лопушин і інших. Під них злизни збираються на днювання, до вечора їх збирають і знищують. Гарні принади з кірок кавунів, динь, гарбузів і кабачків. Їх розкладають у міжряддях увечері, а вибирають із них злизни на світанку. Для ізоляції посівів від ділянок чагарнику, звідки наповзають злизни, межі посівів посипають суперфосфатом або негашеним вапном в 2—3 рядка (25 г на 1 погонний метр).
   Є й загальні заходи боротьби з названими шкідниками, серед яких величезне значення мають агротехнічні заходи: своєчасна обробка ґрунту восени й навесні; осушення низьких місць, що прилягають до ділянки; скошування бур’янів і обробка чагарникових меж розчином залізного купоросу (1 кг на 10 л води) або сумішшю золи із хлорним вапном (4:1); систематична міжрядна обробка, прополка, своєчасне проріджування посівів з обов’язковим збиранням рослинних залишків, щоб вони не служили притулком для шкідників, а восени після перекопки ділянки, розкладка приманних купок.
   Качки можуть бути корисні для саду й городу. Винищуючи злизни, дротянок, гусениць, жуків і інших шкідників, вони не псують ні плодів, ні ягід, ні овочів. Щоб качки не полетіли, крила необхідно підрізати. Мурахи культурним рослинам не шкодять, а навпаки, приносять деяку користь, знищуючи шкідливих комах і гусениць. На дерева й чагарники мурахи заповзають у пошуках тлі, яка виділяє крапельки солодкої рідини, а це улюблена їжа мурах. Якщо мурашник розташувався в парнику або на грядці і його необхідно знищити, то потрібно кілька раз обпилити його дустом піретруму або обприскати хлорофосом (20 г на 10 л води).
   Кроти — комахоїдні тварини, що знищують багатьох шкідників: слизни, личинок хрущів, лялечок вогнівки й інших, тому їх уважають корисними. Але іноді кроти проробляють у ґрунті ходи, ушкоджуючи коріння багатьох рослин, особливо овочевих. У цьому випадку їх виловлюють спеціальними уловлювачами.
    


Автор: ukrix | Відгуки: 1 | Перегляди: 4958 | 30/05/2012 Захоплення та хобі - Садівництво

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Посадка розсади суниці
Якість посадки впливає на приживлюваність і наступний ріст рослин. При посадці в лунку (ямку) коріння розсади суниці опускають, розправляють, щоб воно...

Автор: ukrix |Відгуки:1 | Перегляди:2485 | 30/05/2012 Захоплення та хобі - Садівництво
Цінність різних сортів суниці
Ягоди суниці — коштовний продукт харчування людини, джерело вітамінів, мінеральних і органічних сполук. Від інших плодових і ягідних культур ...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2395 | 30/05/2012 Захоплення та хобі - Садівництво
Добриво суниці
Земляника — вимоглива до родючості ґрунту культура. Сприятливої для вирощування її вважається ґрунт, що містить в 100 г не менш 10-15 мг фосфору...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2288 | 30/05/2012 Захоплення та хобі - Садівництво
Підготовка ділянки й ґрунту для суниці
Для суниці придатні добре захищені світлі ділянки із глибоко окультуреним, пухким і повітропроникним ґрунтом. Ділянка повинна бути по можливості ...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2367 | 30/05/2012 Захоплення та хобі - Садівництво
Садово-городні роботи наприкінці літа
Чим ближче кінець літа, тим більше місце відводить аматор природи турботам перспективного плану, закладці й формуванню нових плодових утворів, визрівши...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2360 | 30/05/2012 Захоплення та хобі - Садівництво