Главная
міома   answer   С•?\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'||SLeeP(3)   новорічне   проект   основне   свидригайло   монома   зефи?   кашемір   грудного   св?то   103.   кори?   РЎРѓР Р†?то?'||SLeeP(3)   аднексит   рові   оцінюван?   шкіри   мазі   вступ   оцінюван   мама   посуд   безопасности  
Додати статтю | Реєстрація
 укр  |  рус 
Будівництво та ремонт
Відносини чоловіка та жінки
Готові домашні завдання (ГДЗ)
Дієтологія, косметологія, фітнес
Діти та родина
Документи для роботи
Захоплення та хобі
Здоров'я, медицина, захворювання
Маленькі хитрощі
Вітаміни
Вагітність та пологи
Вакцинація
Гінекологія
Жіночі захворювання
Жіночі хвороби
Зір та очі
Захворювання
Захворювання тварин
Захворювання шкіри
Зуби та ясна
Ліки та їх властивості
Маленькі хитрощі
Народна медицина
Невралгія
Нетрадиційна медицина
Перша допомога
Пластична хірургія
Профілактика захворювань
Різне про медицину
Сезонні захворювання
Статеві відносини
Стоматологія
Суглоби та кістки
Цікаві факти
Чоловічі питання
Конспекти, лекції, курсові роботи
Красота, імідж, одяг
Кулінарні рецепти
Мода та стиль
Питання психології
Подорожі та туризм
Працевлаштування та освіта
Шкільні реферати
Секрети правильного освітлення в спальні 
Як зберегти відносини з улюбленим чоловіком 
Будівництво будинку - основні етапи 
ТЕСТОВЫЕ ЗАДАНИЯ по дисциплине «Техника поиска работы»  
Таємниці тайського масажу 
10 місць у квартирі, де не треба ховати гроші 
Оргазм, і крапка G! 
Якщо чоловік б’є, виходить, любить 
Українська мова 8 клас А.А. Ворон, В.А Солопенко. Вправа 219. 
Инвізілайн 
Розміщення меблів на кухні невеликого розміру  
Природня стимуляція пологів 
Щоб мозок не старів, пийте воду 
Трав’яні ліки від заколисування в транспорті 
Финансовая помощь: понятие, виды (субсидии, дотации, субвенции). Бюджетный кредит.  
Поняття творчості свободи і відповідальності 
We Learn English, 7 class, Alla Nesvit. (Англійська мова, 7 клас, Алла Несвіт )  
Хміль - лікар для жирної шкіри 
Фуд - Розвідка 
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Різне про медицину
Нейтрофіли
Кров людини має багато функцій, одна з них - захисна, яку здійснюють клітини білої крові - лейкоцити. Окремі види лейкоцитів виконують свою роботу із захисту організму від інфекції. Усі разом вони являють...


Кров людини має багато функцій, одна з них – захисна, яку здійснюють клітини білої крові - лейкоцити. Окремі види лейкоцитів виконують свою роботу із захисту організму від інфекції. Усі разом вони являють собою злагоджений «колектив», у якім кожний зайнятий своєю справою,  не заважаючи при цьому іншим.

Лейкоцити і їх види

Лейкоцити або білі клітини крові виконують в організмі захисні функції, здійснюючи знищення чужорідних факторів, що потрапили в організм, і беручи участь у різних патологічні (хворобливих) процесах і реакціях (наприклад, у реакції запалення).

Лейкоцити діляться на зернисті або гранулоцити, у ядрі яких утримується зернистість (базофіли, еозинофіли й нейтрофіли – їхні назви пов’язані з фарбуванням перед проведенням аналізу) і незернисті – агранулоцити (лімфоцити й моноцити). Усі лейкоцити діляться на дві групи, що здійснюють клітинний імунітет і гуморальний імунітет. Лейкоцити, що здійснюють клітинний імунітет, поглинають і розчиняють усередині себе чужорідні частки, у тому числі мікроорганізми (фагоцитоз), знищують клітини злоякісної пухлини, чужорідні клітини при пересадженні тканин іншої людини, клітини тканин людини, усередині яких «сховалися» збудники інфекції. Лейкоцити, що здійснюють гуморальний імунітет, виробляють антитіла, які знищують чужорідні частки ( у тому числі збудників інфекції), що потрапили в організм.

Нейтрофіли, їхня будова й функції

Нейтрофіли або нейтрофільні гранулоцити – це клітини, які в зрілому виді мають розділене на сегменти ядро й називаються сегменті ядерними нейтрофілами, їх у крові значно більше, ніж незрілих форм, які мають суцільне палочковидне ядро (палочкоядерні нейтрофіли). Співвідношення цих видів нейтрофілів має важливе діагностичне значення. Нейтрофіли становлять 93 - 96% від усіх лейкоцитів.

Усі види нейтрофілів можуть швидко пересуватися (наприклад, до вогнища інфекції – це називається хемотаксисом) і переходити через стінки капілярів, потрапляючи в тканини, які потребують їхнього захисту.

Головна функція нейтрофілів – фагоцитоз, тобто поглинання й розчинення чужорідних часток, але вони здатні розчиняти тільки дрібні частки або клітини й після їхнього розчинення гинуть.

У нейтрофілах утримуються лізосомні ферменти, що руйнують бактерії, а також ферменти, за допомогою яких у крові утворюються активні протимікробні речовини. Останні мають жовто-зелений колір – колір нейтрофілів і гною, який утворюється в місці запалення із суміші збудників інфекції, нейтрофілів і продуктів розпаду клітин збудженої тканини. При гострих інфекційних захворюваннях число нейтрофілів швидко наростає. Вони здатні одержувати енергію шляхом анаеробного гліколізу (одержання глюкози як джерела енергії без доступу кисню) і тому можуть існувати навіть у тканинах, бідних киснем (збуджених, набряк, поганим кровопостачанням). Лізосомні ферменти, що вивільняються при розпаді нейтрофілів, викликають розм’якшення навколишніх тканин - формування гнійного вогнища запалення. Живуть нейтрофіли 2-3 доби.

Нейтрофіли захищають організм від бактеріальної й грибкової інфекції, менше – від вірусної інфекції.

Збільшення кількості нейтрофілів у крові

Збільшення кількості нейтрофілів у крові називається нейтрофілезом або нейтрофільним лейкоцитозом. Найчастіше нейтрофілез виникає у відповідь на інфекцію, і чим він більше виражений, тим більше опірність організму. Нейтрофілез характерний для гострих запальних захворювань, при хронічних захворюваннях кількість нейтрофілів майже не зростає. Нейтрофілез виникає також при відмиранні тканин (наприклад, при інфаркті міокарда) злоякісних пухлинах, що розпадаються, захворюваннях крові й іншому.

Якщо нейтрофілез супроводжується збільшенням числа незрілих форм нейтрофілів (палочкоядерних), то говорять про нейтрофільнім зрушенні вліво, який характерний для важких інфекцій і деяких злоякісних пухлин. Поява великої кількості сегменті ядерних нейтрофілів називають нейтрофільним зрушенням вправо, він характерний для променевої хвороб, В12 – дефіцитної анемії, деяких захворювань печінки й нирок.

Зменшення кількості нейтрофілів у крові

Зменшення кількості нейтрофілів називається нейтропенією і це завжди говорить про зниження імунітету. Нейтропенія буває обумовлена зменшенням утвору нейтрофілів, порушенням їх перерозподілу або посиленим руйнуванням.

Нейтропенія може виникати при важких інфекціях і це є поганою прогностичною ознакою, яка говорить про те, що сили організму виснажені. Нейтропенією супроводжуються деякі вірусні (інфекційний гепатит, грип, кір, краснуха) і грибкові інфекції, а також інфекції, які викликаються найпростішими. При прийманні деяких лікарських препаратів (наприклад, сульфанинамідів, анальгіну, препаратів, що застосовуються при лікуванні злоякісних пухлин) також знижується число нейтрофілов, а виходить, і імунітет. Вироблення нейтрофілів може знижуватися при різних захворюваннях кісткового мозку (наприклад, при його ушкодженні іонізуючим випромінюванням) - там, де вони виробляються, при деяких захворюваннях крові, ауто імунних захворюваннях (алергії на власні тканини організму), системних захворюваннях сполучної тканини і так далі.

Нейтрофіли – це захисники нашого організму, саме вони першими зустрічають «ворога» і дають йому відсіч.Автор: ukrix | Відгуки: 0 | Перегляди: 4935 | 03/04/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Порушення стільця
Порушення стільця.
    Практично всі хворі з недугами шлунково-кишкового тракту скаржаться на розлад стільця. При цьому порушення можуть бути виражені нас...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:4354 | 27/06/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Мозолі й натоптиші - літні проблеми!
Улітку нам особливо важливо, щоб ноги виглядали охайно й акуратно. Ми вибираємо відкрите взуття, яке робить жіночу ніжку привабливою, а ходу - легкою. Однак, якщо на ногах з’явилися мозолі, навіть саме улюблене ...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:4509 | 11/09/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Підготовка до обстеження, що потрібно знати
Турбота про здоров’я неможлива без медичних обстежень....

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:2901 | 10/03/2013 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Паління
Паління.
    Ви коли-небудь замислювалися про те, скільки шкідливих речовин вдихає куряща людина разом з тютюновим димом? А як усі ці речовини діють на...

Автор: ukrix |Відгуки:1 | Перегляди:2967 | 27/06/2012 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину
Чим відрізняються пружинні і без пружинні матраци
Якщо ви звертаєтеся до лікаря з різними скаргами на болі в спині, то не дивуйтеся, тому що вас запитали, на чому ви спите. І не варто потім говорити про лікарську жорстокість...

Автор: ukrix |Відгуки:0 | Перегляди:3017 | 14/10/2011 Здоров'я, медицина, захворювання - Різне про медицину